CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasına tepki yürüyüşüne Bolu'dan devam ediyor. 

10. günündeki yürüyüş öncesi düzenlendiği basın toplantısında konuşan Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

"Uygarca tartışan bir Türkiye hepimizin özlemi. Bu yürüyüşün amacı da bu. Bu bayram ve ramazan süresince beni derinden üzen bir olay var, onu da sizinle paylaşmak isterim. Mısır'daki idamlar... Siyasi idamların hiçbir topluma hiçbir yarar getirmeyeceğini hepimiz biliyoruz. Türkiye bunu yaşadı, acılar çekti. Bir dönem idam ettiğimiz siyasileri sonra kucakladık.

Ama ölen geri dönmüyor. Bu nedenle Mısır'daki yöneticilere ve kardeşlerimize seslenmek isterim. İdamların topluma yarar getirmeyeceğini görmek isterseniz Türkiye'nin tarihine bakın. Biz bayramların bütün İslam alemine huzur getirmesini isteriz. Bayramı kutlayacağız ama bu olaylar aynen devam ediyor."

YÜRÜYÜŞÜN BUGÜNKÜ BÖLÜMÜNÜ BOLU KENT GİRİŞİNDE TAMAMLADI

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Ankara'dan İstanbul'a başlattığı yürüyüşün bugünkü bölümünü Bolu kent girişinde tamamladı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasına tepki amacıyla Ankara'dan İstanbul'a başlattığı yürüyüşün bugünkü bölümünü tamamladı.

Bolu'ya yaklaşık 20 kilometre mesafedeki Köroğlu mevkisinde sabah saat 10.00'da yürümeye başlayan Kılıçdaroğlu, yaklaşık 17 kilometre yol kat etti.

Bugünkü ilk molayı Çaydurt köyü yakınlarında, ikinci molayı ise Susuzkınık köyü civarında veren Kemal Kılıçdaroğlu, saat 17.50'de konaklayacağı Bolu kent girişindeki tır parkına ulaştı.

Kılıçdaroğlu'na bugünkü yürüyüşünde, partisinin bazı milletvekilleri ve partililerin yanı sıra Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ile Halkevleri üyeleri ve farklı barolardan 20'ye yakın avukat da eşlik etti.

Yarın Bolu'da bayram namazını kılacak Kemal Kılıçdaroğlu, daha sonra vatandaşlarla bayramlaşacak ve ilde çeşitli ziyaretlerde bulunacak.