CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Talas ilçesinde esnaf ziyareti sırasında bıçaklı saldırı girişimine maruz kaldı.

A.A. isimli bir kişi, işyerine gelen Çetin Arık’a bıçakla saldırmaya çalıştı. Gözaltına alınan zanlı, Talas İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Olay sonrası şikayette bulunmak üzere emniyete giden milletvekili Arık "Evet diyenin de hayır diyenin de bu vatanın evladı olduğunu, kararlarının başımızın üzerinde yeri olduğunu her gittiğimiz yerde de söylüyoruz. Bu şekilde konuşmaya başlıyoruz ve bunun bir vatan meselesi olduğunu, çocuklarımızın, milletimizin geleceğinin söz konusu olduğunu söylüyoruz" dedi.

Girdikleri bir akvaryum dükkanında iş yeri sahibi tarafından önce hakaretlere maruz kaldıklarını ifade eden Arık, şunları söyledi:

"Gittiğimiz bir akvaryumcu arkadaşımıza 'iyi günler, hayırlı işler' dediğimizde Cumhuriyet Halk Partisi'nin Genel Başkanından başlayarak hakaret etmeye başladı. Hakaretlerin bini bin türlü. Ağıza alınmayacak hakaretler, küfürler, sinkaflı konuşmalar yaptı. Yine de sabırlı olmaya çalıştık. Rahatsız etmeyelim diye de iki kadın arkadaşımız ve bir de ilçe başkanımızla beraber dükkana girmiştik. O esnada 'yanlış yapıyorsunuz, dükkanınızdayız, hakaret ediyorsunuz' dedik ama küfür etmeye devam etti ve sonrasında da 'sizi keseceğim' diyerek arkadan büyük bir bıçakla gelip üzerimize yürüdü. Yanımdaki arkadaşlarım araya girmeye çalıştı. Ben onları korumaya çalışıyorum, onlar beni korumaya çalıştı. Yandaki esnafın 'burada olay oluyor' diyerek emniyete haber vermesi üzerine emniyet güçleri geldi."

Toplumun bu kadar gerilmesine gerek olmadığını dile getiren Arık, yılmadan çalışmalarını sürdüreceklerini söyledi.

Arık, Vali Süleyman Kamçı ve İl Emniyet Müdürü İbrahim Kulular'a da kendisiyle yakından ilgilendikleri için teşekkür etti.

İl Emniyet Müdürü İbrahim Kulular da emniyet müdürlüğüne gelerek bilgi aldı.