CHP Sakarya il başkanı istifa etti

CHP Sakarya İl Başkanı Vahit Serbes, görevinden istifa etti.

Haberler - Anadolu Ajansı 17.06.2010 - 16:11

CHP İl Örgütü'nde basın toplantısı düzenleyen Serbes, işlerinin yoğunluğu nedeniyle il başkanlığı görevinden istifa ettiğini belirtti.

Olağanüstü gelişmelerden dolayı çok önemli bir hal alan CHP Kurultayı'nın ardından esen yeni rüzgarla işlerine kaldıkları yerden devam ettiklerini ifade eden Serbes, ''Dönem, herkesin üzerine düşeni yapması gereken dönemdir. Ben de bu önemli dönemde il başkanı olarak işlerimin yoğunluğundan ötürü üst düzey katkı sağlayamadığım düşüncesiyle yönetim kurulum ve genel merkezimden affımı istedim'' diye konuştu.

Serbes, partiye ve siyaset arkadaşlarına üye olarak katkı vermeye devam edeceğini belirtti.

İş adamı olan oğlu Serhat Serbes'in bir operasyon kapsamında tutuklanmasının ardından yaşanan sürecin partisine zarar verebileceğini düşündüğünü ifade eden Serbes, ''Bu konunun fazla gündeme taşındığını, gündemden düşmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu partiye ülkemin ve ilimin ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Böyle bir küçük konuyla gündem yapılmasını istemiyorum. Oğlumun olmaması nedeniyle yoğun bir iş temposu beni bekliyor'' dedi.

Vahit Serbes'in oğlu Serhat Serbes, 16 Mayıs 2010 tarihinde düzenlenen bir operasyon kapsamında İstanbul'da gözaltına alınmış, çıkarıldığı mahkemede tutuklanmıştı.

Sayfa Yükleniyor...