CHP: Yeni Kürt raporumuz yok

Hükümetin Kürt açılımında izlediği yönteme ilişkin eleştirilerini sürdüren CHP'den kendi Kürt raporunu hazırladığı yönündeki haberlere yalanlama geldi.

NTV Haber 02.08.2009 - 16:10

Hükümetin Kürt Sorununun çözümüne ilişkin yaklaşımını değerlendiren Mustafa Özyürek "Hükümet önce kendi görüşünü oluştursun, yol haritasını hazırlasın biz onun üzerine bir değerlendirme yaparız" dedi.

Özyürek, İçişleri Bakanı Beşir Atalay'ın akademisyen ve gazetecilerle çalıştayda biraraya gelmesiyle ilgili olarak da "Kürt sorununun çözümünü isteyen ama hükümet çizgisinde olmayan gazeteciler de çağrılmalıydı" yorumunu yaptı.

CHP Genel Saymanı, Genel Başkan Deniz Baykal'ın talimatıyla Kürt sorununun çözümüne ilişkin yeni bir rapor hazırlandığı ve akademisyenlerden görüş istendiği yönündeki haberlerlere de açıklık getirdi.

Ana dilde eğitimin önünün açılması gibi önerilere katılmadıklarını vurgulayan Özyürek "bizim görüşlerimiz bellidir, 1989 raporu ve daha sonra MYK tarafından hazırlanan raporlarımız var. Geçmişte hazırladığımız raporlara ve açıkladığımız resmi görüşlerimize bağlıyız" diye konuştu.


  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...