CHP’de 3 ismin PM üyelikleri tehlikede

CHP üyesi Özcan Er, CHP Parti Meclisine seçilen Sencer Ayata, Nihat Matkap ve Enver Aysever'in, CHP üyesi olmadıkları iddiasıyla, PM üyeliklerinin iptali için Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına başvurdu.

Anadolu Ajansı 28.05.2010 - 15:54

CHP üyesi Özcan Er, başvuru dilekçesinde, Sencer Ayata, Nihat Matkap ve Enver Aysever'in, 22-23 Mayıs 2010 tarihi itibarıyla CHP'ye üyeliklerinin bulunmadığını iddia ederek, partiye üye olmayan birinin Parti Meclisi’ne (PM) seçilmesinin CHP Tüzüğü ve Siyasi Partiler Yasası'na aykırı olduğunu savundu.

CHP'nin 33. Olağan Kurultayı'nı yöneten Divan Başkanı'nın da partiye üye olmayanların PM'ye seçilmesine imkan verdiğini öne süren Özcan Er, bazı eski CHP Merkez Yönetim Kurulu üyelerinin bu duruma ilişkin itirazlarda bulunduklarını ancak bunun dikkate alınmadığını kaydetti.

Sencer Ayata, Nihat Matkap ve Enver Aysever'in CHP PM üyeliğine seçilmesinin, CHP Tüzüğü ve Siyasi Partiler Yasası'na aykırılık teşkil ettiğini öne süren Özcan Er, bu kişilerin PM üyeliklerinin iptaline karar verilmesini talep etti.

Özcan Er, dilekçe ekinde CHP Üye Kayıt ve Karar Defteri, 33. Kurultay öncesi MYK kararları, MYK tutanakları gibi belge ve bilgileri de Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na ve Çankaya İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’na delil olarak sundu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...