CHP'de aday tepkisi

Uşak'ta Bağımsız Belediye Başkanı Ali Erdoğan'ın CHP'den yerel seçimlerde aday gösterileceği iddialarına tepki gösteren ve Ankara'ya gelen partililer, CHP Genel Merkezi önünde eylem yaptı.

Haberler - Anadolu Ajansı 20.12.2013 - 15:51

CHP'de aday tepkisi

Öğle saatlerinde Söğütözü'ndeki parti genel merkezine gelen partililer, ellerinde taşıdıkları dövizlerle, merkez girişinde toplandı.
     
Ali Erdoğan aleyhine slogan atan gruptakiler adına açıklama yapan CHP Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz, kentte bir süredir halen belediye başkanlığı görevini yürüten Ali Erdoğan'ın aday gösterileceği yönünde söylentilerin olduğunu iddia etti.
     
Erdoğan'ın CHP'den aday olmayı hak eden bir kişi olmadığını ve hakkında açılmış çok ciddi yolsuzluk davalar bulunduğunu ileri süren Yılmaz, "Öncelikle Ali Erdoğan, CHP düşmanı bir insandır. 10 Kasım törenlerine katılmaz. 1 Eylül kurtuluş etkinlikleri sırasında da davetiyelerden Atatürk'ün fotoğraflarını çıkaran bir insandır" dedi.
     
Yılmaz, Erdoğan hakkında İzmir'deki mahkemelerde hakkında açılan davaların devam ettiğini öne sürdü.
     
Erdoğan'ın aday gösterilmesi söylentileri nedeniyle kentte alacakları oyların da tehlikede olduğunu iddia eden Yılmaz, şunları kaydetti:
     
"Bizim pırıl pırıl 10 aday adayımız vardı. Bu olaylar üzerine bir arkadaşımız aday adaylığından istifa etti. Doktor, mimar, avukat arkadaşlarımız var. Kadın da dahil olmak üzere 9 aday adayımız var. Bizim yapılmasını istediğimiz şey parti içinde bir eğilim yoklaması yapılması. Hangisi olursa olsun yolumuza devam edeceğiz ve Uşak'ta seçimi kazanacağız. Biz buraya bunun sözünü vermeye geldik. Biz 9 arkadaşımızla yola çıktık ve seçimi kazanacağız. Ama Ali Erdoğan olduğu takdirde ne CHP'liler ona destek ne de diğer partilerden destek gelir. Biz kazanacağımız seçimi kaybederiz."
      
Bu kaygılarını anlatmak üzere Ankara'ya geldiklerini, Genel Başkan ve Genel Başkan Yardımcıları ile görüşeceklerini bildiren Yılmaz, "CHP'nin Erdoğan'ı aday göstermek gibi bir hata yapmasını engelleyeceklerini" söyledi.
     
Aday adayları adına konuşan Ali Ercan da "9 aday adayı olarak onurumuzla mücadele etmek istiyoruz. Biz Uşak'ta seçimi alacağımıza inanıyoruz. Yeter ki onurumuzla, kendi doğrularımızla ve partililerimizle bu mücadeleyi yapma şansı bize tanınsın" diye konuştu.
     
Yılmaz ve beraberindeki partililer açıklamalarının ardından Genel Başkan ve yardımcıları ile görüşmek üzere partiye giriş yaptı.

Sayfa Yükleniyor...