CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler’in İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna talip olmaya hazırlandığı bildirildi.

Adaylık iddialarını doğrulayan Güler, “Çeşitli görüşmeler, temaslar yaptım. Ben de bu fikre yatkın hale geldim. Resmi başvurumu yapmadım. Süre, 2 Eylül'e kadar uzatıldı. Başvuruyu o zaman yapacağım. Şu an parti için yarış aşamasındayız” dedi.

Aday olmadan çalışmalara başlamayacağını vurgulayan Güler, “Parti aday gösterdikten sonra çalışma olur. Yerel yönetimde biz olmasaydık, çalışmaya erken başlardım” diye konuştu.

CHP Milletvekili Birgül Güler, aday gösterilmese de adaymış gibi çalışmaya devam edeceğini dile getirdi.

Kendisine yapılan eleştirileri doğru bulmadığını belirten Birgül Ayman Güler, şöyle konuştu: “Anketlerde çıkınca müthiş seviniyorum. Ben sivri değil, netim. Yüksek sesle küfretmeden, fazla sözcüğe boğmadan konuşuyorum. Bana 'olay kadın', 'zor kadın' diyorlar. Bu yakıştırmaları haklı görmüyorum. Siyaset sahnesi, söz sahnesi, sözümüzü net söylemek zorundayız ki karşı tarafta netleşsin."

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile arasında sorun olmadığını ifade eden Güler, genel başkan yardımcılığı görevinden kendi isteğiyle ayrıldığını da kaydetti.