CHP'de cumhurbaşkanı adayı kim olacak? (Muharrem İnce öne çıkıyor)

Cumhuriyet Halk Partisi'nin adayı kim olacak? Ankara'da bir süredir yanıt aranan bu sorunun yanıtı yarın netleşecek. Ana muhalefet partisinde ibre Muharrem İnce'yi gösteriyor. CHP Milletvekili İlhan Kesici, "Duyduğum kadarıyla Muharrem İnce aday olacak" açıklaması yaptı. İnce, kendisinin aday olacağı iddialarına ilişkin, "Yarın saat 10.00'da genel başkanımız açıklama yapacak, bekleyin, acele etmeyin" dedi.

NTV Haber 03.05.2018 - 13:20 | Son Güncelleme : 03.05.2018 - 14:10

CHP'de cumhurbaşkanı adayı kim olacak? (Muharrem İnce öne çıkıyor)

Cumhuriyet Halk Partisi'nin cumhurbaşkanı adayı yarın belli olacak.

Ana muhalafet partisi yarın önce Meclis grubunu toplayacak. O toplantıda cumhurbaşkanı adayı için grup kararı alınacak. Ardından da Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu'nda CHP'nin adayı kamuoyu ile paylaşılacak.

Adaylık için ibrenin döndüğü isim CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce.

CHP'nin bugünkü grup toplantısı öncesi milletvekilleri Muharrem İnce'yi tebrik etti.

İnce'nin isminin yarın Kılıçdaroğlu tarafından açıklanması bekleniyor.

KESİCİ: DUYDUĞUM KADARIYLA İNCE ADAY OLACAK

CHP Milletvekili İlhan Kesici, "Bana bir mesaj yok ama benim duyduğum kadarıyla Muharrem İnce aday olacak. Ben bir şey açıklamış olmadım, öyle duydum. Sabah İnce'yi telefonla aradım, tebrik ettim. 'Allah mahcup etmesin' dedim. Tahmin ediyorum onun da bilgisi vardı, tebriklerimi kabul etti" yanıtını verdi" açıklaması yaptı. 

İNCE: BEKLEYİN, ACELE ETMEYİN

Muharrem İnce, partisinin grup toplantısı öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

İlhan Kesici'nin, CHP'nin cumhurbaşkanı adayının Muharrem İnce olacağına ilişkin sözlerinin hatırlatılması üzerine İnce, "Yarın saat 10.00'da genel başkanımız açıklama yapacak, bekleyin, acele etmeyin. Benden bir şey beklemeyin. Sloganımız şu; zamanı gelince her şey güzel olacak" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...