Yıldırım: CHP'de kimin genel başkan olduğu belli değil

Burdur'daki mitingde konuşan Başbakan Yıldırım, "CHP'de kimin genel başkan olduğu da belli değil. Her biri bir boy. Baykal ayrı bir propaganda yapıyor. Muharrem İnce ayrı propaganda yapıyor. Gürsel Tekin ayrı bir havadan çalıyor" dedi.

ntv.com.tr 24.03.2017 - 15:54 | Son Güncelleme : 24.03.2017 - 17:49

Yıldırım: CHP'de kimin genel başkan olduğu belli değil

Başbakan Binali Yıldırım, anayasa değişikliğine ilişkin halk oylaması için partisince Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingde halka hitap etti.

Yıldırım'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Gelişmiş ülkelerde anayasalar ülkenin önünü kapatmak değil, önünü açmak, daha kolay yönetilmesini sağlamak için kullanılır. Bizim anayasamız ise ülkenin, memleketin, seçimlerin önünü tıkamak için kullanılır. Şimdi zaman bunu değiştirme zamanıdır. 15 yıldır devam eden bu kutlu yürüyüşümüz şimdi milletin efendi, patron olduğu koltukla taçlanacak. Yeni anayasa öyle bir değişiklik getiriyor ki tek bir patron var, o da millet. 

Orada (CHP) zaten kimin genel başkan olduğu da belli değil. Her biri bir boy. Baykal ayrı bir propaganda yapıyor. Muharrem İnce ayrı propaganda yapıyor. Gürsel Tekin ayrı bir havadan çalıyor. Hepsi, 16 Nisan'dan sonra genel başkanlığa hazırlanıyor. Referandum umurunda değil bunların. Bunların işi gücü kendi hesaplarını görmek. Bu CHP'nin kafasında bir şey daha var. 'Tek adam' diyor. Kardeşim yedi seçime girdin, yedisini de kaybettin hala tek adamsın. Tek adam arıyorsan aynaya bak.

“15 TEMMUZ’DA 27 MAYIS’IN HESABINI SORDUNUZ”

Daha sonra Isparta’ya geçen Başbakan Binali Yıldırım, Isparta Şehir Hastanesi’nin açılış törenine katıldı.

Yıldırım, şu ifadeleri kullandı:

Kurtuluşu yalanda, dolanda, iftirada arıyorlar. Bu kadar lüks, bu kadar büyük hastane parasız olur mu? Külliyen yalan, iftira. Beş kuruş para alınmayacak. Diğer hastaneler nasıl oluyorsa bu hastanemiz de aynı olacak. Hizmetleri cezasız bırakmadılar. Bu CHP, bu darbeci zihniyet Adnan Menderes’i, bakanlarını idam etti. İki bakanı ve kendisini idam ettiler. Neden yaptılar? Çünkü bunlar, bu vesayetçiler, bu hayırcılar milletin sevdiğini sevmezler, milletin seçtiğine saygı göstermezler. 27 Mayıs darbesi bunun için oldu.

Darbeler hükümetlere yapılmıyor, darbeler millete yapılıyor. 27 Mayıs darbesini millete yaptılar. 12 Eylül darbesini de size yaptılar. 28 Şubat’ta genç kızlarımızın başörtülerini nasıl çıkarıp aldıklarını gördük. 15 Temmuz alçak darbe girişimini de yine millete yapmak istediler. Bu kez millet 'dur' dedi. Cumhurbaşkanına, başbakanına, hükümetine sahip çıktınız. Bu millet hükümetine, geleceğine sahip çıktı. Bayrağı indirmediniz, ezanı susturmadınız. Allah sizden razı olsun. Siz sokaklara çıkarak 27 Mayıs’ın hesabını sordunuz. Bu darbeler dönemini ebediyen sonlandırmaya var mısınız? 16 Nisan’da evet diyerek bütün Türkiye’yi inşa etmeye hazır mısınız?

18 maddelik değişiklikle milleti devletin patronu haline getiriyoruz.Millet patron, hükümetler amele. Hükümetler millete hizmet edecek, patron millet olacak. Bu, CHP'nin işine gelmez. Çünkü CHP yukarıdan bakmayı sever, amelelik yapmayı istemez. Onlar tembeldir, çalışarak bugüne kadar hiç iş başına gelemediler. Hep dumanlı havayı kolladılar, vesayetleri takip ettiler, darbelerin arkasında durdurlar. Onlar milletin güveniyle, iradesiyle hiçbir zaman gelecek aramadılar.

Milletin olduğu yerde tek adam olur mu? Tek adam görmek istiyorsa Kılıçdaroğlu aynaya baksın. 7 seçimdir kaybediyor ama tek adam olmaya devam ediyor. 

16 Nisan'dan sadece millet kalıyor, milletin adamları kalıyor. Millet dışında hiçkimse milletin yetki verdiği hükümete hiçbir şey yapamayacaklar. Türkiye kalıcı bir istiklal ve gençler için istikbale kavuşacak. Krizler, kaoslar ortadan kalkacak. Seçtiğiniz hükümet sizlerin hayalini gerçeğe dönüştürecek. Ekonomi kat kat büyüyecek. 

Şeytan taşlaya taşlaya iş yaparak bugünlere geldik. Yani engelli koşu yaptık. Bundan sonra engelli koşu yok, engelsiz gideceğiz. Terörle mücadale daha çok güçlenecek. Dış politikada Türkiye'nin gücüne güç katacağız.

CHP hayır diyor. Niye hayır dediğini bilmiyor. İşi gücü yalan. Üfle Kemal üfle... Bunlar ülke yönetmek nedir bilmezler. Sırtlarında yumurta küfesi yok. Sistemle CHP'nin keyfi, rahatı kaçacak. Yan gelip yatarak iktidar olmak yok.

Başka kim hayır diyor? HDP hayır diyor. Oyları aldı, Kandil'in gölgesinin içinde oldu. Başka kim hayır diyor? PKK hayır diyor. Kandil'deki terörist başları diyor ki hayır için gece gündüz çalışın. Avrupa'daki bazı ülkeler de hayır diyor. Türkiye ekonomisinin şaha kalkmasını engellemeyecekler.  Milliyetçi maskesi takmış FETÖ'cüler "hayır" diyor. Bunlar milliyetçi değil, FETÖ'nün oyuncağıdır.

CHP'ye, MHP'ye, BBP'ye, Saadet'e ve diğer partilere gönül verenler, Türkiye'nin aydınlık yarınları için hazır mısınız? Evet dersek terör kaybedecek. Pensilvanya kaybedecek. Türkiye düşmanları kaybedecek, millet kazanacak. 16 Nisan millat olacak.

Sayfa Yükleniyor...