CHP'de yerel seçim hazırlıkları

Cumhuriyet Halk Partisi'nde yerel seçim çalışmalarında son duruma bakalım. İstanbul'a özel bir çalışma yürüten CHP'de Ankara için iki isim konuşuluyor. CHP Lideri'nin İzmir'de milletvekili olan bir aday istemediği belirtiliyor.

NTV Haber 18.10.2018 - 20:35

CHP'de yerel seçim hazırlıkları

Cumhuriyet Halk Partisi, üç büyük şehir için aday stratejisini belirledi. İstanbul’u ayrı bir değerlendirmeye alan CHP’de Ankara için iki isim öne çıkarken, İzmir’de Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, milletvekili olan bir adaya sıcak bakmıyor.

Geçtiğimiz hafta belediye başkanları toplantısı ile çalışmalara başlayan CHP’de bazı illerin adayları netleşmeye başladı. Anadolu Ajansı’nın haberine göre, CHP’nin Ankara adayları arasında Mansur Yavaş ve Cengiz Topel Yıldırım isimleri geçiyor.

İzmir için ise bir çok isim aday adaylığını açıkladı. Bunlar arasında milletvekileri de var. Ancak CHP Lideri’nin İzmir’de bir milletvekilinin adaylığına sıcak bakmadığı belirtiliyor.

İzmir için Narlıdere Belediye Başkanı Abdul Batur, Antalya için ise Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal adayliğa yakın isimlerden. Parti’nin Bolu’da yaptırdığı anketlerden, Muharrem İnce’ye yakınlığı ile bilinen milletvekili Tanju Özcan çıktı.

Yine milletvekili olan Ahmet Akın’ın Balıkesir, Fatma Kaplan Hürriyet’in Kocaeli için adı geçiyor.

Habere göre CHP, Eskişehir’de Yılmaz Büyükerşen, Aydın’da Özlem Çerçioğlu, Sinop’ta Baki Ergül, Giresun’da Kerim Aksu ve Hatay’da Lütfü Savaş isimleri ile devam edecek.


Sayfa Yükleniyor...