CHP'den '12 Eylül' kararı!

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun onayıyla, partinin hukukçu kurmayları 4 Nisan'da başlayacak davaya müdahil olmak için kolları sıvadı.

29.03.2012 - 07:05

CHP'den '12 Eylül' kararı!

CHP, Kenan Evren ile Tahsin Şahinkaya'nın yargılanacağı ve ilk duruşması 4 Nisan'da başlayacak olan 12 Eylül davasına, 'darbeden zarar gördüğü gerekçesiyle' müdahil olma kararı aldı.

Ana muhalefet partisindeki bu gelişmeyi, Akşam gazetesindeki köşesinden Çiğdem Toker aktardı.

Pazartesi günü yapılan MYK'da, başta Başbakan Erdoğan olmak üzere hükümet kanadının sıklıkla dile getirdiği 'darbeci' sıfatı üzerinde durulduğunu belirten Toker, 'darbeden en büyük zararı CHP görmüştür' görüşüyle harekete geçildiğini yazdı.

Müdahil olma gerekçelerinin 'partimiz kapatıldı, malvarlığına el konuldu, genel başkanımız sürgüne gönderildi, darbe mağduruyuz' şeklinde olduğunun belirtildiği yazıda, Kemal Kılıçdaroğlu'nun onayıyla hazırlanacak dilekçenin, davadan bir gün önce Ankara 12. Ağır Ceza Mahkemesi'ne sunulacağı kaydedildi.

Bu arada darbeden 32 yıl sonra görülecek davaya İnsan Hakları Derneği, 68'liler Vakfı, idam edilmek için yaşı büyütülen Erdal Eren'in ve gözaltında işkencede ölen Süleyman Cihan'ın aileleri, eski BBP Milletvekili Ökkeş Şendiller de müdahil olmak için başvuruda bulunmuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...