CHP'den Başbakan'a soru: Canlı bomba Gaziantep'te tedavi edildi mi?

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Sultanahmet bombacısı Diana Ramazanova'yla ilgili Başbakan Davutoğlu'nun yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi.

DHA 12.01.2015 - 10:36

CHP'den Başbakan'a soru: Canlı bomba Gaziantep'te tedavi edildi mi?

'Diana Ramazanova'nın Gaziantep'teki bir hastanede tedavi edildiği iddiası doğru mudur?'

Bu sorunun da yer aldığı soru önergesi, CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu tarafından, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yanıtlaması istyemiyle TBMM'ye sunuldu.

"6 Ocak 2015 günü İstanbul Sultanahmet'te bir polisin hayatını kaybettiği terör eyleminin zanlısı Diana Ramazova'nın son 6 ay içerisinde Suriye'ye Kilis üzerinden iki defa giriş çıkış yaptığı iddiası doğru mudur?" denilen ve Davutoğlu'nun yazılı olarak yanıtlaması istenen
soru önergesi şöyle;

"Diana Ramazova'nın uyruğu nedir?

İddia doğruysa, Diana Ramazanova hangi tarihlerde ve Türkiye'den hangi sınır noktalarından Suriye'ye geçiş yapmıştır?

Diana Ramazanova, son 5 yıl içerisinde Türkiye'de hangi illerde ne kadar süreyle kalmıştır?

Diana Ramazanova hangi tür vize ile Türkiye'ye giriş yapmıştır? Hangi Elçiliklerden ve Başkonsoluklardan hangi tarihlerde vize ile Türkiye'ye giriş yapmıştır?

Diana Ramazanova'ya kırmızı pasaport tahsis edildiği veya Türkiye topraklarından Suriye'ye özel geçiş izni sağlandığı iddiası doğru mudur?

Diana Ramazanova'nın Ekim 2013'te Gaziantep'teki bir hastanede tedavi edildiği iddiası doğru mudur?

Diana Ramazanova'nın ve kocası Ebu Edlbiyev'in İnterpol/Kırmızı Bültenle arandığı iddiası doğru mudur?

İddia doğruysa, Diana Ramazanova'nın ve kocası Ebu Edlbiyev için Kırmızı Bülten ilanı hangi tarihte Türkiye'ye iletilmiştir?

Diana Ramazanova'nın ve kocası Ebu Edlbiyev'in 2013 Haziran ayında Türkiye'ye giriş yaptıkları ve bir ay sonra da Suriye'ye geçtikleri iddiası doğru mudur?

İddia doğruysa, Diana Ramazanova'nin ve kocası Ebu Edlbiyev'in Kırmızı Bülten ile aranmalarına rağmen Türkiye'ye giriş yaptıkları sırada gözaltına alınmamalarının sebebi nedir?"

Sayfa Yükleniyor...