CHP'den hükümete tam destek!

CHP lideri Kılıçdaroğlu, terörle mücadele konusunda Hükümete çağrıda bulunarak, ''Bir kişinin daha şehit olmasını istemiyorum. Getirsin çözümlerini, eksiksiz destek vereceğiz'' dedi.

Anadolu Ajansı 20.10.2011 - 20:38

CHP'den hükümete tam destek!

Kılıçdaroğlu'nun, Kanal D'de yayımlanan 32. Gün programına yaptığı açıklamaların bir bölümü anahaber bülteninde yayınlandı.

Hakkari'nin Çukurca ilçesindeki terör saldırısı ve terör sorununun çözümüne ilişkin soruları yanıtlayan Kılıçdaroğlu, Hükümetin sorunun çözüm önerilerinin ne olduğunun bilinmediğini söyledi.

Kılıçdaroğlu, ''Buradan açıkça çağrı yapıyorum: Bir kişinin daha şehit olmasını istemiyorum. Getirsin çözümlerini, eksiksiz destek vereceğiz. Bizim kapımız her zaman açık, hiçbir zaman kapatmadık'' dedi.

Başbakan Erdoğan'ın terör saldırısının ardından düzenlediği basın toplantısında muhalefete yönelik sözlerini hatırlatan Kılıçdaroğlu, ''Basın toplantısında ilk yaptığı işlerden biri muhalefeti suçlamak oldu. Daha biz ağzımızı açmamışız, daha bir şey söylememişiz, insaf... Ben demişim ki 'terör bitecekse görüşme yapabilir Hükümet'. Hükümetin eline bu kadar güçlü bir silah vermişim ve ben eleştirmemişim onu. Hala kalkıyor bizi eleştiriyor'' diye konuştu.

Saldırının ardından düzenlediği basın toplantısında 'Hükümet istifa etsin' şeklinde bir ifadesi olmadığını belirten Kılıçdaroğlu, ''Ben 'istifa etsin' demedim. Orada da benim cümlemi Sayın Başbakan çarpıttı. 'Sağlıklı çalışan demokrasilerde, bu kadar can kaybının verildiği bir yerde iktidarlar istifa seçeneğini de düşünürler' dedim'' şeklinde konuştu.

Kılıçdaroğlu, BDP'nin terör olaylarını kınamasının önemli olduğunu ancak etnik kimlik üzerinden siyaset yapmayı bir tarafa bırakması ve sürece katkı vererek, kendi bağımsız, özgür iradesini terörü sonlandırmak için kullanması gerektiğini söyledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...