CHP'den Uludere ziyareti

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tanrıkulu ve Grup Başkanvekili Gök, Uludere olayının yıl dönümü dolayısıyla Gülyazı köyünü ziyaret etti.

Haberler - Anadolu Ajansı 27.12.2014 - 19:27

CHP'den Uludere ziyareti

ŞIRNAK - CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu ve Grup Başkanvekili Levent Gök, Uludereolayının yıl dönümü dolayısıyla Gülyazı köyünü ziyaret etti.

Tanrıkulu ve Gök, Uludere ilçesine bağlı Gülyazı köyünü ziyaret ederek, olayda hayatını kaybeden 34 kişinin mezarına karanfil bırakarak, dua etti. Tanrıkulu, burada yaptığı konuşmada, failler hesap verene kadar ailelerin yanında olmaya devam edeceklerini söyledi

Uludere olayının yakın tarihin en büyük hadiselerinden biri olduğunu ileri süren Tanrıkulu, "Bir cumhuriyet kendi uçaklarıyla, en ağır silahlarıyla kendi yurttaşlarını bombaladı. Bu cumhuriyetin en ağır travmalarından biri burada yaşandı. Yaşamaya da devam ediyor. Bu siyahları hep beraber katiller bulununcaya, failler ortaya çıkıncaya ve adalet yerini buluncaya kadar takmaya devam edeceğiz" dedi.

Gök ise olayın üzerinden 3 yıl geçmesine rağmen acıların daha da büyüdüğünü, adeletin yerini bulmadığını savundu.

Aileler adına konuşan Veli Encü ise ziyarete gelenlere teşekkür etti.

Daha sonra, İnsan Hakları Derneği Genel Başkan Yardımcısı Raci Bilici ve dernek üyeleri mezarlıkta olayda yakınlarını kaybeden ailelerle görüştü.

Sayfa Yükleniyor...