CHP'li Aygün’den Başbakan’a yanıt

Başbakan Erdoğan’ın “PKK’nın onu kaçırdığına inanmıyorum” dediği CHP Milletvekili Hüseyin Aygün, “Ulu Divan’a havale edeceğim ama onu da örgüt sandığı için tehdit kabul edecek. Söylediklerine kendisi de inanmıyor” dedi.

Haberler 02.09.2012 - 07:53

CHP'li Aygün’den Başbakan’a yanıt

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın terör örgütü PKK tarafından kaçırıldığına inanmadığını söylediği CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, açıklama yaptı.

Hürriyet gazetesinde yer alan habere göre; Hüseyin Aygün, Erdoğan’ın buna inanmadığını ifade etti.

Aygün, “Bana terörist diyorsa PKK’lılara ne diyecek?” diye sordu.

CHP Milletvekili Aygün, şu ifadeleri kullandı:

“Şamil Tayyar’ın onun adına konuştuğu, ortaya çıktı. Şimdi onu da ‘Ulu Divan’a havale edeceğim; ama bunlar ‘Ulu Divanı’ örgüt sandıkları için tehdit kabul edecekler. Söylediklerine kendisi de inanmıyor. O nedenle ne yanıt vereceğim ki?

Ama bana terörist diyorsa Oslo’da masaya oturduğu PKK’ya, İmralı’da gizli gizli görüştüğü Öcalan’a ne muamele edecek acaba? Ben bütün bunları da geçerek basit bir soru soruyorum. Çünkü amacım barışa hizmet etmek. Bu ülkenin Başbakanı olarak Kürt sorununu nasıl çözeceksin; akan kanı nasıl durduracaksın, o gençleri dağdan nasıl indireceksin? Ben barışçı biriyim, beni bu kadar hedef yapan bir Başbakan bu meseleyi nasıl çözer?

Başbakan, ‘Onca kaçırılan var, onları bırakmıyorlar, bunu niye bıraktılar’ diye soruyor. Başbakan ne olduğunu görmüyor. Bana büyük bir kamuoyu desteği oldu; yurtiçinde, yurtdışında. Bütün siyasi partiler de bu konuda iyi bir sınav verdi. Bu oluşan büyük toplumsal muhalefet, halkın desteği örgütün geri adım atmasını sağladı.

Ben bir anlaşma, bir senaryo ile değil, kamuoyu ve halkın baskısı nedeniyle bırakıldım. Başbakanın bu gerçeği çarpıtmasına gerek yok.”

Sayfa Yükleniyor...