CHP'li Bekaroğlu'dan HDP'ye çağrı

HDP'nin TBMM boykotu üzerine konuşan CHP Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, "yanlış" olarak değerlendirdiği bu durumun partinin seçmenlerine bir faydası olmadığını söyledi.

Anadolu Ajansı 11.11.2016 - 11:07 | Son Güncelleme : 11.11.2016 - 11:10

CHP'li Bekaroğlu'dan HDP'ye çağrı

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, HDP'ye seslendi.

Türkiye'nin içeride ve dışarıda çok önemli sorunlarla boğuştuğunu, ciddi risklerle karşı karşıya olduğunu söyleyen Bekaroğlu, OHAL'in yavaş yavaş bir olağanüstü hal devletine dönüştüğünü belirtti.

Ağzını açan herkesin susturulduğunu, susmayanların teröre iliştirilerek linç edildiğini ifade eden Bekaroğlu, terör örgütü PKK'ya derhal silahı bırakması, en azından silahlı güçlerini Türkiye topraklarından çıkarması, Türkiye'de silahlı mücadeleye son verdiğini ilan etmesi çağrısında bulundu. 

Bekaroğlu, terör örgütünün bunu yapmaması halinde terör girdabında başta Kürtler olmak üzere herkesin boğulacağını, terörün devam ettiği, silahların can aldığı bir ülkede demokrasi mücadelesinin mümkün olmadığını söyledi.

Terör örgütünün silah kullanmaya devam etmesi durumunda, Kürt halkının değil, baskı rejiminin kazanacağını dile getiren Bekaroğlu, bundan demokrasinin değil karanlığın çıkacağını belirtti.

"BİR FAYDASI YOK"

HDP'ye seslenen Bekaroğlu, "6 milyon seçmen sizi demokrasi mücadelesi için, Kürtlerin haklarını Ankara'da, TBMM zemininde aramanız için seçti. Sizi halkın verdiği bu görevden uzaklaştırmak istiyorlar. TBMM'yi boykot etmeniz yanlıştır, bunun sizi seçenlere bir faydası yoktur. Bu boykot, sadece ve sadece ülkeyi otoriter bir tek kişi rejimine sürüklemek isteyenlere yarar. Gidin sizi seçen halka sorun, öyle inanıyorum ki herkes size Ankara'yı, TBMM'yi gösterecektir, 'orada demokrasi mücadelesi verin' diyecektir." diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...