CHP'li belediyeden "şükür plavı"

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, genel seçimlerde partisinin kentte ilk kez birinci olması ve HDP’nin de barajı aşması üzerine halka teşekkür pilavı dağıttı.

DHA 08.06.2015 - 16:25

CHP'li belediyeden "şükür plavı"

7 Haziran Milletvekili Genel Seçimleri’nde CHP, Çanakkale merkez ve il genelinde birinci parti çıktı, HDP de barajı aştı.

Bunun üzerine Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, hazırlattığı 6 kazan etli bulgur pilavını Cumhuriyet Meydanı’nda halka dağıttı.

Pilav dağıtımı etkinliğine CHP Çanakkale İl Başkanı Hamza Karagöz, milletvekili seçilen Muharrem Erkek ile CHP’li Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan ve partililer katıldı.

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, yaptığı konuşmada Çanakkale’de partisinin seçimde birinci parti olacağını iddia ettiğini belirterek şunları söyledi:

Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’na göre kurulmuş ve seçime girmiş bir siyasi partinin barajı aşmamasını hedeflemek kadar antidemokratik bir süreç olamaz. Onun için barajı Türk insanı, Türk milleti yıktı. Hep beraber yıktık. Ben de bu baraj yıkılsın istiyordum ve onun için de bir adakta bulunmuştum. ’CHP’de Türkiye’de yüzde 30 seviyelerine gelecek’ diye temenni etmiştim. O, şu an için olamadı gibi görünse de HDP içindeki emanet oyları da dikkate almak gerekir. Bu iki temennim yerine geldiği için bu pilavı öncelikle bir şükür pilavı olarak sizlere takdim ediyorum. Allaha şükrediyorum.”

Sağanak yağmura rağmen Cumhuriyet Meydanı’nda uzun pilav kuyrukları oluştu.
Belediye Başkanı Ülgür Gökhan da bir tabak pilav alıp yerken, "Helal pilavdır. Helal et, helal bulgur var" dedi.

Sayfa Yükleniyor...