CHP'li Bülent Tezcan'a silahlı saldırı

CHP milletvekili Bülent Tezcan, Aydın'da silahlı saldırıya uğradı. Hayati tehlikesi bulunmayan Tezcan, Adnan Menderes Üniversitesi Eğitim ve Araştrıma Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Tezcan'ı ayağından vuran saldırgan, Kuşadası'nda silahıyla birlikte yakalandı.

Haberler - NTV Haber - Anadolu Ajansı - DHA 29.10.2016 - 19:26 | Son Güncelleme : 29.10.2016 - 21:57

CHP'li Bülent Tezcan'a silahlı saldırı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Aydın'da silahlı saldırıya uğradı.

Tezcan, saat 19.00 sıralarında Cumhuriyet Bayramı ile ilgili bir sergiye katıldıktan sonra partililerle birlikte yemek için bir restoranta geçti.

Yemek sırasında henüz kimliği belirlenemeyen bir kişi, silahını çekip tabancayla Tezcan'a ateş etti.

Ayağından yaralanan Tezcan, Adnan Menderes Üniversitesi Eğitim ve Araştrıma Hastanesi'ne kaldırılanak tedaviye alındı. 

Tezcan'ın hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

Tezcan'ı ayağından tabancayla vuran saldırgan Alparslan Sargın, Kuşadası'nda yakalandı.

Alparslan Sargın, ilk ifadesinde saldırıyı bilinçli olarak gerçekleştirmediğini, olayın aşırı derecede alkollü olması nedeniyle meydana geldiğini iddia etti.

AYDIN VALİLİĞİ: 7.65 MM TABANCA İLE YAKALANDI

Aydın Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, saat 19.00 sıralarında meydana gelen olayla ilgili CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan'ın bacağından yaralandığı ve hayati tehlikesinin olmadığı belirtildi.

Tezcan'ın Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi acil bölümüne sevk edilerek tedavisine başlanıldığı kaydedilen açıklamada, saldırganın suç aleti 1 adet ruhsatsız 7.65 mm tabanca ile birlikte Kuşadası ilçesinde yakalandığı ifade edildi.

AYDIN VALİSİ: SALDIRGANLAR TESPİT EDİLDİ

Aydın Valisi Ömer Faruk Koçak NTV'ye yaptığı açıklamada "Saldırgan tespit edildi. Yakalanması için çalışmalar sürüyor. Saldırıyı bir kişi gerçekleştiriyor ancak yanında bir arkadaşı var. Sayın milletvekiline bir el ateş ediliyor. Tezcan'ın hayati tehlikesi yok" ifadelerini kullandı.

SELİN SAYEK BÖKE'DEN AÇIKLAMA

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke, Çorum Valiliği'nce düzenlenen Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonu çıkışında basın mensuplarının, Tezcan'ın, Aydın'da silahlı saldırıya uğramasına ilişkin sorularını yanıtladı.

Haberi yeni aldıklarını ifade eden Böke, "Biz de ancak içeriye girerken haberini aldık. Dolayısıyla henüz detaylı bilgimiz yok. Ancak Türkiye'de bu tür silahlı saldırıların artması ihtimalinin çok yükseldiğini daha önce de ifade etmiştik." dedi.

Böke, "Türkiye’nin gerginleştirilmeyen bir siyasete, kutuplaştırılmayan bir siyasete ihtiyacı var. Silahlanarak ve bireysel infazlarla bir yarın inşa edilemez. Türkiye’de çok acilen olağanüstü halin bitirilip artık olağan günlerin inşa edilmesi gerekiyor. Dileriz ki bunu çok hızlı yapmayı akıl edecek bir iktidar olsun." diye konuştu.

BAŞBAKAN YILDIRIM KILIÇDAROĞLU'NU ARADI

Başbakan Binali Yıldırım'ın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu arayarak, Bülent Tezcan'ın yaralanması nedeniyle "geçmiş olsun" dileklerini ilettiği belirtildi.

Görüşmenin detayına ilişkin açıklama yapılmazken Başbakan Yıldırım'ın Kılıçdaroğlu'na üzüntülerini belirterek geçmiş olsun dilediği öğrenildi.

Öte yandan, Kılıçdaroğlu'nun da olayı duyar duymaz il başkanı ve partililerden bilgi aldığı, gelişmeleri yakından takip ettiği kaydedildi.

Saldırgan, Kuşadası'nda yakalandı.
Saldırgan, Kuşadası'nda yakalandı.

Sayfa Yükleniyor...