Eren Erdem’in twitter heabından attığı tweetler şöyle:

“Şu an havaalanında alıkonmuş durumdayım! Savcılık talimat vermiş, yasağım olmadığı halde uçuşum engellendi. Havaalanındayım”.

“An itibariyle ‘ölüm tehditleri’ nedeniyle yurtdışında yaşayan ailemi bayramda ziyaret etmek için uçağa bindim, savcı kararıyla indirildim”.

EREN ERDEM: SAVCI TALİMATIYLA UÇAKTAN İNDİRİLDİM

Savcılık talimatıyla uçuşunun engellendiğini söyleyen CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, bekletildiği Atatürk Havalimanı VIP Salonu'nda gazetecilere açıklamalarda bulundu. 

Uçaktan indirilirken yazılı bir tebliğ yapılmadığını belirten Erdem, "Yurtdışına çıkış yasağı olmayan birinin bir yurt dışı seyahatinin engellenmesi hem de uçaktan indirilerek alıkonması kabul edilebilir bir durum değildir. Bu tutumlar, bu işgüzar tavırlar, yargı mensuplarının böyle davranışları Türkiye'de her toplum kesiminin yargıya olan güvenini azaltacaktır. Şuan da burada bekletiliyoruz. Uçağımız da kaçmış oldu böylece. Yurtdışına çıkışımız böylece engellenmiş oldu. Bekletiliyoruz, haber bekliyoruz" dedi.

BEKİR BOZDAĞ: USÜL HATASI YAPILMIŞ

CHP'liler haber üzerine hemen Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ı aradı. Bozdağ "İfadeye çağrılma ile ilgili not yazılırken usül hatası yapılmış, yurtdışına çıkış gibi havalimanına bildirilmiş" bilgisini verdi.

CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem'in Atatürk Havalimanı VIP salonundaki bekleyişi sonra erdi. Erdem, dün 18.50'de Berlin'e gitmek üzere uçağına bindi.