CHP'li Genç’in sözleri Meclis’i yine karıştırdı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’e yönelik sözleri tartışmalara neden olan CHP Milletvekili Kamer Genç’in, düzeltme için çıktığı kürsüde kullandığı ifadeler bir kez daha gerginliğe neden oldu. Milletvekilleri arasında yumruklaşma yaşanırken, oturuma ara verildi.

30.04.2013 - 16:16

CHP'li Genç’in sözleri Meclis’i yine karıştırdı

TBMM Genel Kurulu'nda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’e yönelik açıklaması tartışmalara neden olan CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç’in sözleri bir kez daha gerginliğe yol açtı.


CHP’li Kamer Genç, kürsüye çıkarak düzeltme yapma hakkını kullanmak istedi. Genç, kürsüye çıkarken AK Parti sıralarından tepkiler geldi.

Meclis Genel Kurulu'nda tepkiler sürerken Genç, “Atatürk olmasaydı siz ya Fransız vatandaşı olurdunuz ya da fesli bir adamın arkasından 4 kadın yürürdü” diye konuştu.

Bu sözlerin ardından AK Parti'li milletvekillerinin kürsüye yürümesi üzerine CHP'liler de Kamer Genç'in yanına geldi. Bu sırada bazı milletvekilleri arasında yumruklaşma yaşandı.

Gerilimin tırmanması üzerine TBMM Başkanvekili Güldal Mumcu oturuma bir süre ara verdi.

HÜKÜMETTEN SERT TEPKİ
CHP’li Kamer Genç, geçtiğimiz hafta Genel Kurul'da Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’e yönelik olarak “Atatürk kelimesi anmak sizi çok mu rahatsız ediyor? Atatürk olmasaydı siz hangi tarikat mensubunun, bilmem kaçıncı hanımı olarak orada oturacaktınız” demişti.

Meclis Başkanı Cemil Çiçek, CHP Grubu’na yazı yazarak, "gereğinin yapılmasını" istemişti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da, bugünkü Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada “Benim dilim o şahsa milletvekili ya da adam demeye varmıyor. Bir müsvedde tarafından bakanımıza, bir hanımefendiye, bir eşe, bir anneye ağza alınmayacak ifadelerle saldırı düzenlendi. Bu saldırıyı, bu edepsizliği, bu şenayeti şiddetle kınadığımızı ifade etmek istiyorum" ifadelerini kullanmıştı.

‘BAŞBAKAN ÖLDÜRÜN TALİMATI VERDİ
Kamer Genç, daha sonra Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Bakan Fatma Şahin’e söylediği sözlerin hakaret olmadığını savundu.

Kamer Genç, bugün yaşanan tartışmada AK Parti Tokat Milletvekili Zeyid Aslan ve bazı AK Parti milletvekillerinin kendisine ağır küfürler ettiğini iddia etti.

Tutanaktan, kendisine yönelik küfürlerden bazılarını okuyan Genç, söz konusu tutanağı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a sunacağını ifade etti.

AK Parti'nin kendisini hedef gösterdiğini, Başbakan Erdoğan'ın kendisi için ''müsvedde'' ifadesini kullandığını belirten Genç, şöyle devam etti:

''Ben kimseye hakaret etmedim. Tayyip Erdoğan bugün gruba verdiği talimat üzerine diyor ki 'Kamer Genç'i öldürün.' Türk halkı şunu bilsin ki bundan sonra Tayyip Erdoğan'ın verdiği talimatla AKP'li milletvekilleri beni öldürmeye kalkacaklar. Zaten ellerinden gelse onlar beni diri diri yakacaklar.

‘BENİM ÖCÜMÜ ALIRLAR’
Hepsi saldırdı bana. Benim başıma bir şey gelirse bunun tek sorumlusu Tayyip Erdoğan'dır. AKP'liler beni hedef seçmişler. Ama benim de seven insanlarım var. Benim de çoluk çocuğum var, akrabalarım var. Benim çevremdeki insanlar öcümü alırlar.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...