CHP'li Kılıç'ın iddialarına yalanlama

CHP'li Ali Kılıç, Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Boyrazoğlu'nun kuzeninin, RTÜK Savunma Sekreterliği'ne getirilmesi için Akman'ın baskı yaptığını ileri sürmüştü. Bu iddiaya hem RTÜK'ten hem de Boyrazoğlundan yalanlama geldi.

Haberler - NTV Haber 24.05.2009 - 17:09

RTÜK'ten yapılan yazılı açıklama, ''Kılıç'ın Deniz Feneri dosyasıyla ilişkilendirmeye çalıştığı atama sürecine ilişkin iddialar tamamıyla gerçek dışı olup siyasi ahlaka da yakışmamaktadır'' denildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Boyrazoğlu da ''Emekli Jandarma Kıdemli Albay Mehmet Boyraz kuzenim olmayıp uzaktan akrabamdır. Atama talebi ve işlemlerin seyri hakkında hiçbir bilgim bulunmamaktadır'' dedi.

CHP'li Kılıç, Zahid Akman'ın, 10 Şubat 2008 tarihinde RTÜK Savunma Sekreteri Emekli Albay Ahmet Arın'a baskı yaparak istifa ettirdiğini savunmuştu.

Arın'ın yerine Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Boyrazoğlu'nun kuzeni, jandarma kıdemli Albay Mehmet Boyraz'ın atanmasına, MGK ve Devlet Personel Başkanlığı'nın onay verdiğini, ancak yazıların Başbakanlık'ta takıldığını öne sürmüştü.

Sayfa Yükleniyor...