CHP'li meclis üyesi Hüseyin Sağ'a saldırı

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nin CHP'li üyesi Hüseyin Sağ, Kadıköy'de 3 kişinin yumruklu saldırısına uğradı. Sağ'ın burnu ve çene kemiği kırıldı.

ntv.com.tr - NTV Haber - Anadolu Ajansı 07.07.2015 - 17:34

meclis-üyesi-saldırı.jpg
CHP'li Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, Sağ'ı hastanede ziyaret etti

Kadıköy Göztepe’deki evinden spor yapmak üzere çıkan Hüseyin Sağ, aracıyla hareket halindeyken kendisini takip eden üç kişinin saldırısına uğradı.

Zanlılar önce Sağ’ın otomobiline arkadan hafifçe çarptı. Otomobili durdurup aşağı inen Sağ, hasarı kontrol ederken yumruklu, tekmeli saldırıya uğradı.

Saldırganların elinden güçlükle kurtulan Hüseyin Sağ, koşarak olay yerinden uzaklaştı. Burnu ve çene kemiği kırılan Sağ tedavi altına alındı.

Hüseyin Sağ, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nde yaptığı çalışmalar ve yolsuzluk iddialarına karşı verdiği soru önergeleriyle tanınıyor. Olaydan sonra kayıplara karışan saldırganlar aranıyor.

BEŞİKTAŞ BELEDİYE BAŞKANI HAZİNEDAR: SALDIRIYI KINIYORUM

Bu arada Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, Hüseyin Sağ'ı hastanede ziyaret etti. Hazinedar, Twitter'dan ziyarete ilişkin bir fotoğraf paylaşarak ''Yapılan saldırıyı kınıyor, acil şifalar diliyorum'' diye yazdı.

''SPOR MERKEZİNE GİTMEK İÇİN EVDEN ÇIKTIM...''

Hüseyin Sağ, basın mensuplarına olayın nasıl gerçekleştiğini anlattı.

Spor merkezine gitmek için saat 12.00 gibi evden çıktığını belirten Sağ, "Oradan da Meclis'e geçecektim. Arabamın arkasına bir araba dokundu. Ben de arabaya bakmak için aşağıya indim. Araçta bir şey yoktu. Zaten 1996 model eski bir araba. O anda 3 kişi birden bana saldırdı. Kendimi kurtarana kadar 5 dakika dövdüler. Ellerinden kurtuldum. Hastaneye geldim. Burun kemiğim kırıldı, çenemde problem var" dedi.

''TEK SUÇUMUN NAMUSLU OLMAK OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM''

Basın mensuplarının, saldırıyı yapanların kim olabileceği yönündeki soruları üzerine Sağ, Meclis'te birçok şeyle uğraştığını ifade ederek, "O uğraştığım kişi veya şirketlerden birisi yaptırdı. Çünkü benim alacak-verecek işim yok. Ticaret yapmıyorum. Devlete trafik cezası borcum bile yok. Tek suçumun namuslu olmak olduğunu düşünüyorum. Türkiye'de namusluysan sonun budur" diye konuştu.

Sağ, "Belediyeden mi yoksa dışarıdan birilerinden mi şüpheleniyorsunuz?" sorusuna da "Belediyede uğraştığım olaylardan dolayı birilerinin yaptırdığını düşünüyorum. Kimlerle uğraşıyorsam. Çünkü çok kişiyle uğraşıyorum" yanıtını verdi.

Polisin MOBESE kayıtlarından inceleme yaptığını dile getiren Sağ, bu kişilerin yakalanması durumunda bağlantılarının da ortaya çıkacağını söyledi.

CHP'Lİ YARKADAŞ: OLAYI TAKİP EDECEĞİM

Hüseyin Sağ'ı ziyarete gelen CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş da Sağ'ın, yeşil alanların korunması için İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde ciddi bir mücadele verdiğini kaydetti.

Yarkadaş, savcılığa da gideceğini bildirerek, saldırganların yakalanıp adalet önüne çıkarılması ve ceza alması için olayı takip edeceğini vurguladı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...