CHP'li milletvekillerinden Başbakan'a mektup

CHP'li 30 milletvekili, işlerine son verildiği gerekçesiyle açlık grevi yapan akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça'nın görevlerine iadesi için Başbakan'a mektup gönderdi.

ntv.com.tr - Anadolu Ajansı 12.05.2017 - 11:25 | Son Güncelleme : 12.05.2017 - 11:30

chp genel merkez.jpg

Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında çıkartılan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile görevinden uzaklaştırılan akademisyen Nuriye Gülmen ve sınıf öğretmeni Semih Özakça’nın başlattığı açlık grevi devam ediyor.

CHP’den 4 milletvekili Gülmen ve Özakça’ya destek vermek için bir günlük açlık grevi yapmıştı.

Öte yandan, CHP'li 30 milletvekili, KHK ile işlerine son verildiği gerekçesiyle açlık grevi yapan eğitimci Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın görevlerine iadesi için Başbakan Binali Yıldırım'a mektup gönderdi.

Milletvekillerinin imzasını taşıyan mektupta, Gülmen ve Özakça'nın açlık grevinde olduğu, sağlık durumlarının her geçen gün daha da kötüleştiği ifade edildi.

Mektupta, "Kamuoyunda bu konuda oluşan yoğun hassasiyet ve Gülmen ile Özakça'nın telafisi mümkün olmayacak sağlık sorunları riski göz önüne alınarak durumlarının tekrar incelenmesi ve görevlerine iadeleri hususunun acilen değerlendirilmesini dikkatlerinize sunuyorum" denildi.

Sayfa Yükleniyor...