CHP'li Öztürk Yılmaz, ikinci kez disipline sevk edildi

Türkçe ezan çıkışıyla tartışmalara yol açan CHP Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, bu kez, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik sözleri nedeniyle ikinci kez, kesin ihraç talebiyle Disiplin Kurulu'na sevk edildi.

NTV Haber - Anadolu Ajansı 12.11.2018 - 11:14 | Son Güncelleme : 12.11.2018 - 16:53

CHP'li Öztürk Yılmaz, ikinci kez disipline sevk edildi

CHP Grup Yönetim Kurulu, Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz’ın "kesin çıkarma cezası" ile "önlemli olarak cezalandırılması" önerisiyle tekrar Grup Disiplin Kurulu'na sevk edilmesine karar verdi.

CHP'den yapılan yazılı açıklamada, TBMM Grup Yönetim Kurulu'nun bugün toplandığı bildirildi.

Açıklamada, toplantıda Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz’ın "partide aldıkları görev ve sorumlulukla ve üyelikle bağdaşmayan tutum ve davranışlarda bulunmak" ve "partinin temel ilkelerine aykırı siyasal çalışmalara ve eylemlere katkıda bulunmak" fiilleri nedeniyle "gruptan kesin çıkarma cezası" ile "önlemli olarak cezalandırılması" önerisiyle Grup Disiplin Kurulu'na sevk edilmesine oy birliğiyle karar verildiği kaydedildi.

Partisinin Grup Yönetim Kurulu'nca geçen hafta gerçekleştirilen toplantıda da "kesin çıkarma cezası" ile "önlemli olarak cezalandırılması" önerisiyle Elazığ Milletvekili Gürsel Erol ile Grup Disiplin Kurulu'na sevk edilen Öztürk Yılmaz, bu karar üzerine basın toplantısı düzenlemiş ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile partisine yönelik eleştirilerde bulunmuştu. Yılmaz, Kılıçdaroğlu'na "Genel başkanlık hazırlığımı biliyorsun, o yüzden çekip gitmemi istiyorsun" sözleriyle tepki göstermişti.

CHP GRUP DİSİPLİN KURULU, YILMAZ VE EROL'DAN SAVUNMA İSTEDİ

Bu arada bugün toplanan CHP TBMM Grup Disiplin Kurulu, Öztürk Yılmaz ile ihraç talep edilen diğer bir isim Elazığ Milletvekili Gürsel Erol'a yazılı savunmaları için 7 gün süre tanıdı. Kurul iki ismin, istemeleri durumunda sözlü savunma yapabileceklerini de bildirdi.

Sayfa Yükleniyor...