CHP'li Süleyman Girgin'den Pınar Gültekin iddiasına ilişkin açıklama

Pınar Gültekin'in babasını arayarak davadan vazgeçmesini istediği iddia edilen CHP Milletvekili Süleyman Girgin açıklama yaptı:  Davaya müdahil olduğuma dair en ufak bir kanıt ortaya çıkarsa milletvekilliğinden istifa ederim.

ntv.com.tr 29.12.2020 - 10:02 | Son Güncelleme : 29.12.2020 - 10:03

CHP'li Süleyman Girgin'den Pınar Gültekin iddiasına ilişkin açıklama

CHP milletvekilinin vahşice katledilen Pınar Gültekin'in babasını arayarak davadan vazgeçmesini istediği iddiası gündemdeki yerini koruyor.

İddiaların hedefindeki CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin'den konuyla ilgili bir açıklama geldi. 

İddiaları reddeden Girgin, ispatlanması halinde milletvekilliğinden istifa edeceğini söyledi.

Girgin Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Pınar Gültekin’in cenazesinden bir gün sonra (23 Temmuz) mağdur ailesiyle taziye amaçlı aramanın dışında hiçbir diyaloğum olmamıştır. Buna rağmen insani amaçlı bir aramanın bu noktaya gelmesinden şaşkınım. Davaya benim müdahil olduğuma dair en ufak bir kanıt, en ufak bir teknik bulgu, en ufak bir ima ortaya çıkarsa ben sadece CHP’den değil milletvekilliğinden de istifa edeceğimi taahhüt ederim."

CHP YÖNETİMİNDEN AÇIKLAMA

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak dün yaptığı açıklamada, böyle bir olaya karşı taviz vermeyeceklerini, ancak mesnetsiz iddiaların hukuki takibini yapacaklarını söylemişti. 

"DAVADAN VAZGEÇ" İDDİASI

Söz konusu iddiayı Hürriyet Gazetesi yazarı Fatih Çekirge köşesine taşımıştı. Çekirge, Muğla'da vahşice öldürülen Pınar Gültekin'in babasının bir CHP milletvekili tarafından aranarak, davadan vazgeçmelerini istediğini iddia etmişti.

Sayfa Yükleniyor...