CHP'li vekillerden özeleştiri

CHP milletvekilleri Birgül Ayman Güler ve Nur Serter, seçim sürecinde partilerinin politikalarını eleştirdi.

NTV Haber 13.04.2014 - 10:02

CHP'li vekillerden özeleştiri

CHP milletvekilleri Birgül Ayman Güler ve Nur Serter katıldıkları bir konferansta partilerini eleştirdi.

''Yerel seçimlerde başarısız olduk'' diyen Birgül Ayman Güler, ''Cemaatle birlikte resim verdik" değerlendirmesinde bulundu.

'CEMAAT BİR DENİZ KABUKLUSUDUR'
Cemaati de eleştiren Güler, "Cemaat bir deniz kabuklusudur. Kabuklular balinaya yapışmadan hayatlarını sürdüremiyor. Balinaya yapışan kabuklular bir süre sonra balinayı ağırlaştırırlar. Balinalar da sığ sulara giderek sürtünmeyle üzerlerindeki kabuklulardan kurtulur ve sonra tekrar açılırlarmış. Hayatlarını da ancak kabuklulardan temizlendikleri zaman sürdürebilirlermiş. Cemaat AKP balinasına yapıştı ancak AKP balinası bundan silkelenerek kurtuldu.

CHP ve MHP balinalarına yapışmak için elinden geleni yaptı. Ne yazık ki bizim bazı arkadaşlarımız da bunların çok büyük bir güç oldukları gerekçesiyle 'niye olmasın, biz herkesten oy alırız' dedi. Bizim adaylarımız cemaat televizyonlarında propaganda yapmaya başladıysa bizim izlediğimiz televizyonlarda Fethullah Gülen reklamları boy göstermeye başladıysa , eğer cemaatin ileri gelenleri biz CHP'ye oy vereceğiz diye konuşmaya başladıysa o zaman bu kabuklu bize yapışmıştır demektir" diye konuştu.

'AK PARTİ YEREL YÖNETİMLERDE BAŞARILIDIR'
Nur Serter ise, AK Parti ve CHP'li belediyeleri kıyasladı, "AK Parti yerel yönetimlerde başarılıdır" dedi.

Konuşmasında "Adalet ve Kalkınma Partisi'nin bu kadar oy almasının objektif bir başka nedeni yerel yönetimlerde başarılı olmasıdır" diyen Serter şöyle devam etti:

"Bir muhaletefet partisi milletvekili olarak bunu söylememem gerekir belki ancak AKP yerel yönetimlerde başarılıdır ve insanları kucaklayıcıdır. Herhangibir AKP'li belediyenin kapısını çalan herkes buyur ediliyor, çay ikram ediliyor, sorunu not alınıyor. CHP'li belediyeler de özellikle kendinden olanlara karşı tarafsız olayım kaygısıyla dışlayıcı ve onlara yabancılaşan bir politika izliyor. Bizim belediyeci arkadaşlar sanki tarafsızlık bize aitmiş gibi yabancıya hizmet ediyor kendinden olanı dışlıyor. CHP'de kendinden olanı dışlayıp, kendinden olmayanı kucak açan bir gelenek gelişmiş durumda. Sürekli kendinden olanı, kıran, üzen, motivasyonunu yok eden bir gelenek, tabanımızın, üyelerimizin örgütlerimizin önemli ölçüde şevkini kırıyor."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...