Bekir Bozdağ: CHP'nin adayını Kılıçdaroğlu da bilmiyor

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, " CHP'nin göstereceği cumhurbaşkanı adayı kim, eminim Kılıçdaroğlu da bilmiyor" dedi.

ntv.com.tr 27.04.2018 - 15:31 | Son Güncelleme : 27.04.2018 - 15:44

Bekir Bozdağ: CHP'nin adayını Kılıçdaroğlu da bilmiyor

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Yozgat'ta gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Abdullah Gül'ün aday olacağı iddialarına üzerinden CHP ve Kılıçdaroğlu'nu eleştiren Bozdağ, şunları söyledi:

"CHP'nin içinde bulunduğu durum acınacak bir durum. Kılıçaroğlu ve ekibi acınacak duruma getirdi. Ne yapacaklarını bilmiyorlar. Kendi içlerinden bir ismi Türk halkının önüne çıkaramıyorlar. İçinizde Türkiye Cumhurbaşkanlığı'nı yapabilecek bir kişi yok mu? Neden biri çıkıp Türkiye'yi yönetmeye talibim diyemiyor.

Belli ki CHP kadrolarının içerisinde Sayın Erdoğan çapında bir isim yok. 

"Şu yaşananları değerlendirince 'Kılıçdaroğlu sanki bu işi biliyor, kafasında birkaç isim var' diye düşünüyordum ama geldiğimiz noktada CHP'nin göstereceği cumhurbaşkanı adayı kim, eminim Kılıçdaroğlu da bilmiyor, onun da kafasında bir aday ismi yok, belli ki kurye bekliyor. Kafasında netleşmiş bir isim yok. Bir kurye getirirse bakıp karar verecek. AK Parti'nin ve lideri Cumhurbaşkanı Erdoğan siyasette değiştirici ve dönüştürücü gücü var. Türkiye'nin siyasetini de dönüştürdü."

"AHLAKSIZLIK ABİDESİ"

CHP'den 15 milletvekilinin İYİ Parti'ye geçmesine de değinen Bozdağ, şu ifadeleri kullandı:

"15'ler olayı Türk siyasi tarihinin siyasi ahlaksızlık abidesidir. Güneş Motel dahil böyle bir ahlaksızlık abidesine Türkiye şahit olmadı. Şimdi genel başkanlar transfer yapıyor. Eğer istifa edeceklerse öyle anlaşılıyor ki kiraya verilen vekillerin 'kirasını tahsil' konusunda bir sıkıntı var. Tahsil edilemeyince zannedersem onları tekrar geri çağırma durumu ortaya çıkabilir.

Tahsil edilemeyince zannedersem onları geri çağırma durumu ortaya çıkabilir. Pazarlık kirli mi değil mi bir bedel karşılığı mı göreceğiz. Bir siyasi ahlaksızlığın yaşandığını görüyoruz. Türk halkı bu alaverecileri seyrediyor. Zamanı gelelince bu alavera dalaverecilere sandıkta dalıcak."

Sayfa Yükleniyor...