NTV

CHP'nin yürüyüşünde 17. gün

NTV Haber,Anadolu Ajansı,DHA

Türkiye

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Ankara'dan İstanbul'a başlattığı ''Adalet Yürüyüşü''nün 17. gününü Sakarya'da tamamladı. Aşırı sıcak nedeniyle yürüyüşe 6 saat mola verildi. Kortej, yaklaşık bin metre uzunluğunda Türk bayrağıyla yürüdü.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasına tepki için Ankara Güvenpark'tan İstanbul Maltepe'ye başlattığı yürüyüşünün 17. gününe Sakarya Kızılcıkorman mevkisinden başladı.

Yürüyüş öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, "Bugün aynı zamanda çevre günü, doğa günü. Allah'ın yarattığı kainatın kendi içinde bir dengesi ve bir adaleti vardır'' diye konuştu. Bu adaletin insanoğlu tarafından bozulduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, adalet duygusunun 7'den 70'e herkes tarafından kabul edilmesini istediklerini vurguladı. Kılıçdaroğlu, "Adalet duygusunu yüceltelim. Adaletli davranalım. Hiçbir ayrım yapmaksızın, kimlik ayrımı yapmaksızın, inanç ayrımı yapmaksızın, yaşam tarzı ayrımı yapmaksızın, hep birlikte kardeşçe huzur içinde yaşayalım. Bunun en temel yolu, adalettir, adalettir, adalettir" şeklinde konuştu.

Kılıçdaroğlu, Alanya'da orman yangını meydana geldiğini anımsatarak, yangının kısa süre içerisinde kontrol altına alınması temennisinde bulundu.

Herkesin ormana saygı duyması gerektiğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, ormanların olmadığı bir ülkede rahat nefes alınamayacağını kaydetti.

Adalet için yürüdüklerini hatırlatan Kılıçdaroğlu, kendisini yalnız bırakmayan herkese yürekten teşekkür ettiğini belirtti.

Kemal Kılıçdaroğlu, açıklamalarının ardından beraberindekilerle yürüyüşüne başladı.

KORTEJ, BİN METRE UZUNLUĞUNDA TÜRK BAYRAĞIYLA YÜRÜDÜ

Yürüyüşte en kalabalık günlerden biri yaşandı. Hafta sonu olunca katılım arttı. Katılımcılar Beşiktaş Belediyesi'nin gönderdiği 1 kilometrelik Türk bayrağıyla yürüdü.

6 SAATLİK MOLA

Kılıçdaroğlu İstanbul yürüyüşünün 300 kilometresini geride bıraktı. Sıcak nedeniyle 6 saatlik mola verildi.

Sakarya merkeze yaklaşan Kılıçdaroğlu'nun İstanbul'a 122 kilometre mesafesi kaldı.

KILIÇDAROĞLU'NA GÜNDE BİR ŞİŞE SIKMA PORTAKAL SUYU TAKVİYESİ YAPILIYOR

Öte yandan Kılıçdaroğlu Ankara'dan yola çıktığından bugüne kadar yolda sürekli sıvı alırken en büyük yardımcısının sıkma portakal suyu olduğu belirtildi. CHP Lideri, yürüyüş sırasında korumalar tarafından günde bir kez verilen sıkma portakal suyunu direncini arttırmak için içiyor.

İŞTE PORTAKAL SUYUNUN BİLİNEN YARARLARI

Yüksek miktarda C vitamini içerir. Vücudun C vitamini ihtiyacının büyük bölümünü karşılar. Erken yaşlanmayı geciktirir. Yaşlılık karşıtıdır. Vücudun direncini arttırır. Kan basıncını dengeler. Sağlıklı kan akşını sağlar. Kolesterolü düzenlemeye yardım eder. Kalp dostudur, kalp ve damar hastalıklarına karşı koruma sağlar. Kalp krizi geçirme riskini azaltır. Sindirim sistemini rahatlatarak kabızlığı önler. Bunun sonucunda bağırsakları rahatlatır. Beyin, omurilik ve sinir sistemine faydalıdır. İskorbüt hastalığına karşı da koruma sağlar. Kolay ve dengeli zayıflamaya yardım eder.

ETİKETLER