Chrome 32 en çok White Hat'leri sevindirdi

Google, internet tarayıcısı Chrome'un en son versiyonunu dün sundu.

Haberler 15.01.2014 - 11:53

Chrome 32 en çok White Hat'leri sevindirdi

Google, Chrome tarayıcısını Windows, Mac ve Linux için güncelledi. Windows 8 Metro arayüzü için yeni bir görünüme giren Chrome 32, sayfa belirteçleri ve kötü amaçlı yazılımları otomatik olarak engelleme özelliğine sahip.

google.com/chrome adresinden indirebileceğiniz Chrome 32, müzik dinlerken, webcam kullanırken veya TV seyrederken sayfa belirteci üzerinde yaptığınız faaliyeti gösterecek.

Sadece Windows 8 Metro kullanıcılarına yönelik olacak bir diğer yenilik ise birden fazla Chrome sayfasını kontrol edebilmeniz olacak. Dahası, Chrome'a entegreli bir uygulama etiketiyle Chrome Apps'i kullanabileceksiniz.

Kötü amaçlı olduğunu tespit ettiği bir yazılım bulduğu zaman, Chrome 32 bu uyarıyı verecek. Kötü amaçlı olduğunu tespit ettiği bir yazılım bulduğu zaman, Chrome 32 bu uyarıyı verecek.

Güvenlik ve performans konusunda Google'ın fazlasıyla güvendiği Chrome 32'nin güvenlik açıklarının kapatılmasında, White Hat'ler büyük rol oynuyor.

The Next Web'in haberine göre, Chrome 32'de kapatılması gereken halen en az 21 güvenlik hususu var ve her birinin ödülü 1000 dolardan başlıyor.

THW, Google'ın şu ana kadar White Hat'lere en az 8000 bin dolar ödül dağıttığını belirtti.

Sayfa Yükleniyor...