Çiçek: Ayrıldım gitti

Anayasa Uzlaşma Komisyonu çalışmalarını fiilen bitiren toplantının tutanakları yayınladı. Buna göre, Meclis Başkanı Cemil Çiçek, muhalefet partilerinin ısrarla “devam edelim” demesi üzerine "Komisyon Başkanlığı'ndan ayrılıyorum, siz nasıl yaparsanız yapın. Ayrıldım gitti” dedi.

NTV Haber 21.11.2013 - 15:19

Çiçek: Ayrıldım gitti

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, 25 ay süren yeni anayasa çalışmalarını "Komisyon başkanlığından ayrılıyorum, siz nasıl yaparsanız yapın. Ayrıldım gitti” sözleriyle fiilen sona erdirdi.

Yeni anayasa umutları, 14 Kasım günü Cemil Çiçek'in Anayasa Komisyonu'ndan ayrılmasıyla tükendi.

Çarpıcı diyalogların yaşandığı o toplantının tutanaklarını Milliyet gazetesi yayınladı.

Meclis Başkanı Çiçek, toplantıda, muhalefetin ısrarlı “devam” tavrına tepki gösterdi.

Çiçek, şu ifadeleri kullandı: "Fiilen bitti zaten hocam ya. Allah’ınızı severseniz ya... Komisyon başkanlığından ayrılıyorum, siz nasıl yaparsanız yapın. Ayrıldım gitti. Yeni anayasa yepyeni bir bina inşa etmektir. Binanın ana kolonlarında anlaşma yok. Siz partiler olarak hiçbir sorumluluğa girmeyin. 'Meclis başkanı koordinasyonu yapamadı' deyin."

Komisyonda sürekli usul tartışması yaşandığını hatırlatan Cemil Çiçek, komisyonunun bu şartlarda çalışmaya devam edemeyeceğini dile getirdi.

Çiçek, "25 ay sonra halen usul tartışması yapıyoruz. Hedefi yakalayamadık, bu noktada başarısızız. Size ortalama bir yol teklif ediyorum. Partilerimize bilgi vereyim, karne dönemi geldi. Otursunlar incelesinler. Ben diyorum ki, bugün bu çalışmaya noktayı koyuyoruz" diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...