Çiçek, siyasileri spor salonuna davet etti

Siyasi kavgaları bir kenarı bırakmak gerektriğini belirten Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, 'Bir spor salonunda toplanmayı ve iç dökmeyi' teklif etti ve 'kalite' vurgusu yaptı.

Haberler 14.03.2009 - 21:56

Çiçek, siyasileri spor salonuna davet etti

Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, çeşitli ziyaretlerde bulunmak için geldiği Ankara'nın Evren ilçesinde partisinin seçim bürosunun önünde vatandaşlara seslendi.

Siyasiler arasında yaşanan günlük tartışmaların ülkeye fayda sağlamadığını belirten Çiçek, ''Bu ülkeyi kuru siyasetten, sen onu dedin, ben bunu dedim kavgasından kurtarmak için bir spor salonunda bir hafta toplanalım ve içimizi dökelim. Bir hafta sonra şu siyaseti daha kaliteli yapalım'' dedi.

Halkın kendisine hizmet edeni unutmadığını belirten Çiçek, ''Çoğumuz beşinci göbek dedemizin kim olduğunu bilmeyiz ama rahmetli Menderes'i biliriz. Peki neden biliriz? Bizi çarıktan, kara sabandan, bitten, pireden kurtardı, vatandaş olmanın gururunu yaşattı. Biz Turgut Özal'ı da biliriz. Çünkü O'da 'yi sanayileşmiş bir ülke haline getirmek için gece gündüz demeden çalıştı ve özgürlüklerin yolunu açtı'' diye konuştu.

Yerel seçimlerin genel seçimlerle karıştırıldığını, yerel seçimlerin hizmet getirme yarışı olduğunu ifade eden Çiçek, ''29 Martta belediye başkanları, il genel ve belediye meclis üyeleri ile muhtarlar seçilecek. Bu seçimler genel seçim değil. Bu seçimler hizmet demek, para demek. Lafla peynir gemisi yürümüyor. Seçim zamanı Türkiye'de siyasetin kötü bir alışkanlığı var, gök kubbeyi vadediyorlar. Hatta cennetten arsa vadedenler bile var. Ama bilmiyorlar ki orası yeşil alan, inşaat yapamazsınız oraya. Asılsız vaatlerde bulunmak millete yapılan en büyük saygısızlıktır'' dedi.

Sayfa Yükleniyor...