Çiçek: Tüm şirretliğe rağmen...

Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, PKK’lıların karşılanması sırasında yaşanılanlarla ilgili “Milletimiz, bağrına taş basarak şirretliklere rağmen azami çaba ve toleransı gösteriyor. Herkes bunu çok iyi anlasın” dedi.

Anadolu Ajansı 24.10.2009 - 15:32

Çiçek: Tüm şirretliğe rağmen...

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Türk Dünyası Yazar ve Sanatçılar Vakfının (TÜRKSAV) 13'üncüsünü düzenlediği ''Türk Dünyasına Hizmet Ödülleri Töreni'nden ayrılırken, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Çiçek, ''Son gelişmelere paralel olarak muhalefet de sertleşiyor'' sözleri ve bu konudaki görüşünü sorması üzerine, eleştirinin bir hak olduğunu, belli bir seviyede, belli bir çerçevede kaldığı sürece yapılan eleştirilerin faydalı olduğunu söyledi.

Eleştirilerin tahrik boyutuna taşınmaması gerektiğini vurgulayan Çiçek, sürecin kolay olmadığını, kolay olmayacağını her zaman ifade etmeye çalıştıklarını belirtti.

Çiçek, şöyle devam etti: “Terör örgütleri de yasadışı vergi mükellefi olmayan holdingler konumundadır. Dolayısıyla bu sektörden istifade eden siyasi rantçılar var. Varlık sebepleri terördür. Terör ortadan kalkarsa, ikinci plana iterlerse bunların siyasette gerekçeleri kalmıyor.

Terör, aynı zamanda bir ekonomik sektördür. Bundan istifade eden pek çok kesim vardır. Dünyadaki ve bölgemizdeki uyuşturucunun boyutuna baktığımızda bunun arkasında büyük ölçüde şimdi Türkiye'nin uğraştığı terör örgütü vardır.

Milletimiz, bağrına taş basarak bütün olumsuzluklara, bütün sorumsuzluklara, bütün şirretliklere rağmen bu sürecin başarıyla sonuçlanabilmesi noktasında azami, çabayı, gayreti ve toleransı gösteriyor. Herkesin bunu çok iyi anlaması lazım. Herkese sorumluluk düştüğü kanaatindeyiz.”

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...