Çiçek’in eşine ‘sürgün’ gibi tayin

Albay Dursun Çiçek’in Ziraat Bankası’nda müdür olan eşi İstanbul’a tayinini istedi ancak tayini Ardahan’a yapıldı.

Haberler 21.07.2011 - 08:56

Çiçek’in eşine ‘sürgün’ gibi tayin

Islak İmza ve Balyoz davaları kapsamında tutuklu bulunan Deniz Piyade Kurmay Albay Dursun Çiçek’in Ziraat Bankası’nda müdür olarak görev yapan eşi Gülşen Çiçek İstanbul’a tayinini istedi, ancak tayini Ardahan’ın Hanak ilçesine yapıldı.

Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü’ne atamanın kaldırılması istemiyle bir dilekçe veren Gülşen Çiçek, isteğinin yerine gelmemesi durumunda emekliliğine karar verilmesini talep edecek.

Eşi Dursun Çiçek’e daha kolay ziyaret edebilmek amacıyla haziran ayı başında Genel Müdürlüğe dilekçe yazarak İstanbul’a tayinini isteyen Ziraat Bankası Ümitköy Şubesi Müdürü Gülşen Çiçek, önce Yenişehir Şubesi’nden Ümitköy Şubesi’ne atanmıştı.

YANLIŞLIK MI VAR?
Bir yanlışlık olup olmadığına ilişkin başvurusuna ise, “Bir yanlışlık yok. Deneyiminiz nedeniyle Hanak’a atandınız” yanıtını alan Çiçek daha sonra atama işleminin iptali istemiyle Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü’ne başvurdu. Hanak’taki görevine başlamayan Çiçek, dilekçesindeki iptal talebinin yerine getirilmemesi durumunda emekliliğini isteyecek. Dursun Çiçek’in avukatlığını da üstlenen kızı İrem Çiçek Milliyet’e, kararı “Bizim için sürpriz olmadı aslında” sözleriyle değerlendirildi. İrem Çiçek annesi Gülşen Çiçek’in Hanak’ta yeni atandığı göreve başlamasının mümkün olmadığını ve büyük bir olasılıkla eylül ayından sonra emekliliğinin gerçekleşmesini beklediğini söyledi.

İKİNCİ KEZ ADLİYE’DE
Hükümet aleyhinde kara propaganda yapmak amacıyla Genelkurmay tarafından kurulduğu iddia edilen internet siteleriyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında Kurmay Albay Dursun Çiçek dün ikinci kez adliyeye getirildi.

İstanbul Başsavcıvekilliği ’ne atanan Zekeriya Öz’ün başlattığı ve şu an Ergenekon savcısı Cihan Kansız tarafından yürütülen internet andıcı soruşturmasında Çiçek ikinci kez ifade vermek için bugün sabah saatlerinde Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi ’ne getirildi. “İrtica ile Mücadele Eylem Planı” ve “Balyoz” davaları kapsamında tutuklu olan Kurmay Albay Dursun Çiçek savcı Cihan Kansız tarafından sorgulanıyor.

Sayfa Yükleniyor...