NTV

'Cicişler' trafiği felç etti

Türkiye

'Cicişler' olarak tanınan Esra ve Ceyda Ersoy kardeşler, trafik polisine tokat attıkları ve araçlarına çarptıkları iddiasıyla gözaltına alındı. İkilinin polisle yaşadığı 45 dakikalık tartışma nedeniyle TEM Ankara yönü trafiğe kapandı.

TEM Otoyolu Akşemsettin Viyadüğü üzerinde dün saat 16.30 sıralarında meydana gelen olay iddialara göre şöyle gelişti:

İlişkili Haberler


Uygulama yapan trafik polisleri, Esra-Ceyda Ersoy kardeşlerin içinde bulunduğu 34 SHE 30 plakalı pembe aracı durdurdu. Plaka sorgulaması yapan polis, aracın trafikten men olduğunu belirledi. Bunun üzerine polisler aracı kullanan Esra Ersoy'dan ehliyet ve ruhsat istedi. Ehliyet ve ruhsatı alan trafikçiler işlem yapmak için polis aracına gitti. Ersoy kardeşler de yapılan işlemi öğrenmek için polisleri takip etti. Bu sırada otomobili kullanan Esra Ersoy polislerden daha önce aldığı 45 ceza puanı nedeniyle ehliyetine el konulduğunu öğrendi.Buna sinirlenen Esra Ersoy'un kardeşi Ceyda Ersoy, polis memurlarından birine tokat atarak ehliyeti ve ruhsatı geri almaya çalıştı. Polislerin buna izin vermemesi üzerine araca dönen Ersoy kardeşler, olay yerinden uzaklaşmak için hareket etti.

TEM ANKARA YÖNÜ TRAFİĞE KAPANDI
Bu sırada trafik ekibi de Ersoy kardeşlere engel olmak için polis otomobiliyle önlerine geçti. Esra Ersoy, aracıyla polis aracının sol arka kapısına çarptı. Gerginliğin artması nedeniyle polis ekipleri TEM otoyolunu Ankara yönünü tamamen trafiğe kapattı. Vatandaşlar trafiğin kapatılmasına araçlarından inerek ve korna çalarak tepki gösterdi. Edirne yönü ise olayı izlemek isteyen sürücüler nedeniyle tıkanma noktasına geldi.

'MUABBET ETMEK İÇİN BENİ DURDURUYORSUNUZ?'
Polislerin tüm ikazlarına rağmen Ersoy kardeşler araçtan inmedi. Bu sırada Ersoy kardeşlerle polisler arasında şu diyaloglar yaşandı:

Esra Ersoy: Ruhsatımı ve ehliyetimi siz aldınız. Ben ayda 1 milyar trafik cezası ödüyorum. Haksız yere ve dikkat çekiyorum diye beni durduruyorsunuz. Bu arabanın her şeyi tam ve film cam yok. Durduk yere sırf muhabbet etmek için durduruyorsunuz. Arabamıza siz çarptınız. Trafik mahkemesine başvuracağım. Avukatım gerekli işlemleri yapacak. Trafiğini kilitlemeye hakkınız yok. Doktora yetişmeye çalışıyorum ve benim arabama çarptınız. Sırf siz trafikte bizimle iki çift laf edin diye insanları durdurmaya hakkınız yok.

'ÖZELLİKLE BU ARABAYI DURDURUYORSUNUZ?'
Ceyda Ersoy: Başka arabaları durdurmuyorsunuz, özellikle bu arabayı durduruyorsunuz. Ama bu arabanın herşeyi tam, bütün evrakları tam. Trafik polisi arabamıza çarptı, kardeşimin üzerine yürüdü.

VATANDAŞLAR TEPKİ GÖSTERDİ
Trafiğin kapanmasına sinirlenen vatandaşlar ise Ersoy kardeşlere “Arabanızı lütfen kenara çekin”, “Hasta yetiştireceğiz”, ”Programa yetişeceğim”, ”Şovu bırakalım, işimiz gücümüz var. Yazık günah bu kadar millete” diye tepki gösterdi.

SAĞLIK KONTROLÜNDEN GEÇİRİLDİLER
Yaklaşık yarım saat süren ikna çabalarının ardından Ersoy kardeşler araçtan aşağı indi. İkili önce Eyüp Devlet Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirildiler. Trafik polislerinin “Polise mukavemet” ve “Polis aracına zarar vermek” suçlarından şikayetçi oldukları Ersoy kardeşlerin avukatları eşliğinde ifadelerine başvuruldu. Yaklaşık 6 saat polis merkezinde kalan Ersoy kardeşler nöbetçi savcının talimatıyla serbest bırakıldılar. Araç trafikten men edilerek otoparka çekildi. Esra Ersoy’un ehliyetine 2,5 ay süreyle el konuldu.