İstanbul Şile'de dün yaşanan çifte faciada ölü sayısı 4'e çıktı.

İlişkili Haberler


Fırtına nedeniyle batan 'Volgo-Balt 199' adlı yük gemisinin mürettebatını ve bu gemiye yardıma giderken alabora olan Kıyı Emniyeti'ne ait botun personelini arama kurtarma çalışmaları, sabah saatlerinden itibaren yeniden başladı.

Çalışamlar sonunda dün itibariyle 1'i ölen, 4'ü kurtulan ve 7'si kayıp olan kuru yük gemisinin 12 personelinden birinin daha cesedine ulaşıldı. Yardıma giden bottaki 4 personelden 1'i kurtulmuş 3'ü ise kaybolmuştu. Sabah saatlerinde iki personelin cesedine ulaşıldığı haberi de geldi.

Cesetleri bulunan kişilerin, tahliye botunda görevli Cemil Özben ve Turgay Sarıboğa olduğu, Mehmet Genç’i arama çalışmalarını ise sürdüğü belirtildi. Ayrıca, tehliye botundaki personele yardıma giden balıkçı da halen kayıp. Kaybolduktan sonra ekipler tarafından kurtarılan Ahmet Kasarcı'nın tedavisi ise hastane sürüyor.

"PERSONEL DENEYİMLİYDİ"
Bu arada kurtarma teknesinin alabora olmasının ardından ortaya atılan iddialara, Kıyı Emniyeti Genel Müdürü Salih Orakçı, NTV’de yanıt verdi.

Görevli ekip yerine bir başka ekibin göreve çağrıldığı iddiasını değerlendiren Orakçı, personelin çok deneyimli, kaptanın da başarılarından dolayı ödül almış biri olduğunu söyledi.