Cermodern’in özgün sahne sanatları projesi olan StüdyoCer’de, Erdal Beşikçioğlu’nun yönettiği Hayvan Çiftliği oyunu, Halkbank ana sponsorluğunda tüm sezon boyunca tiyatro izleyicisiyle buluşacak. İlk temsilinin 9 Ekim’de yapıldığı oyunun biletleri satışa çıktığı gün tükendi.

“Bütün hayvanlar eşittir ama bazı hayvanlar daha eşittir”

6 ay süren yoğun bir çalışmanın ardından sahnelenen, genç öğrencilerin performanslarıyla sahnede hayat bulan Hayvan Çiftliği’nde, dramaturg Özcan Özer’in deyimiyle George Orwell, hayvanlar aleminde aktardığı öykü ile devrimin nasıl diktatörlüğe dönüşebileceğini resmeder.

''İzleyeceğiniz oyun, Peter Hall’un oyunlaştırdığı metnin kısaltılmış daha hızlı ve rafine bir anlatıma uygun hale getirilmiş şeklidir. Oyun Evrenin çekirdeğinde işlemekte olan ritme uygun devinimlerle, anlatımcı bir üslupla kotarılmış, bu ritmin dışında kalan her canlının zamanın ve düşüncenin dışına düşeceği tehlikesinden haberdar edilmesini amaçlamaktadır. Öykü bir lunaparkta, bir mahallede, ya da her tür canlının yaşadığı alanlarda geçebilir, ancak insanın ve bunun yanında tüm canlıların özünün değişmeyeceği ana cümlesine oturtularak sahnelenmiştir. İnsanoğlu var olduğu sürece sonuç hiçbir şekilde değişmeyecektir… (Özcan Özer, Dramaturg)

Orwell’ın aynı isimli romanından tiyatroya uyarlanan eser sezon boyunca Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri tiyatro izleyicisiyle buluşmaya devam edecek. Biletler MyBilet internet sayfası ve Kiosklarından ve CerModern'den temin edilmektedir.

Yazan: George Orwell
Uyarlayan: Peter Hall
Çeviren: Özge Kayakutlu
Yönetmen: Erdal Beşikçioğlu
Yönetmen Yrd: Elvin Beşikçioğlu
Dramaturg: Özcan Özer
Koreografi: Binnaz Dorkip

OYUNCULAR:
Kartopu: Arsal Mazmanoğlu
Napolyon: Adem Aydil
Cırtlak: Ahmet Melih Yılmaz
Kocakulak: Burak Küçükosman
Keçi: Ayşegül Çaylı
Karga: Mertcan Semerci
Boksör: Aytek Şayan
Nazlı: Naz Göktan
Tavuklar: S. Eylül Akbulut, Cemre Burcu Tosun, Başak Vural
Koyunlar: Esra Akbaş, Mihriban Seyhan, Buse Kara, Begüm Akova, Seda Bakan, Ayça Eren