8 yıl önce evlendiği kocasından şiddet gördüğü gerekçesiyle boşanma davası açan ve yaklaşık 3 ay önce 2 çocuğuyla baba evine dönen Sevda K. (26), evin mutfak masraflarını karşılayabilmek için sabah erken saatlerde yaklaşık 150 metre uzaklıkta bulunan Yaprak Apartmanı'ndaki bir eve temizliğe gitti.

Karısından boşanmak istemeyen Bilal K. (35) de sabah saatlerinde bakkala giden 6 yaşındaki oğlu E.K'den annesinin yerini öğrenmeye çalıştı. Annesinin yerini söylemek istemeyen E.K'ye 10 lira verip yerini öğrendikten sonra Sevda K'nin peşine düşen Bilal K, genç kadınla temizlik yapmak için gittiği apartmanın önünde tartışmaya başladı.

Boşanmakta kararlı olduğunu söyleyince Bilal K'nin bıçaklı saldırısına uğrayan genç kadın, kulağının arkasından, sırtından ve sol omuz altından aldığı bıçak yaralarına rağmen baba evine doğru kaçmaya başladı.

Sabah saatleri olduğu için çevrede kimsenin olmaması nedeniyle yardım bulamayan genç kadın, babasının oturduğu apartmanın önüne yaklaştığı sırada çığlık atıp yardım isteyince, Bilal K. olay yerinden kaçtı.

Genç kadın çığlık seslerini duyup sokağa çıkan vatandaşların bildirmesi üzerine olay yerine gelen 112 Acil Servis görevlileri tarafından Karşıyaka Devlet Hastanesine kaldırıldı. Genç kadın, burada yapılan müdahalenin ardından Aşkın Tüfekçi Devlet Hastanesine sevk edildi.

Hayati tehlikesi olduğu belirtilen genç kadının yakınları, Bilal K'nin eşine sürekli şiddet uyguladığını öne sürerek, ''Sevda ilk eşinden boşandıktan sonra Bilal K. ile evlendi. Ancak evlendiğinden beri sürekli şiddet görüyor.

Artık dayanacak gücü kalmadığı için boşanmak için mahkemeye başvurdu. Bilal K. de ayrılmak istemiyordu. Sabah oğlundan yerini öğrenip bıçaklamış'' dediler.

Babasının ağabeyine 10 lira verip annesinin yerini öğrendiğini söyleyen Ö.K'nin (5) olay yerini arkadaşlarına göstererek, ''Bak bu annemin kanı'' demesi yürekleri burktu.

Yetkililer Bilal K'nin arandığını, olayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğünü bildirdi.