Eski Başbakanlardan Tansu Çiller, Saadet Partisi Genel Başkanı ve eski başbakanlardan Necmettin Erbakan’ın cenaze törenine katılmak üzere Fatih Camisi'ne geldi.

Tansu Çiller, Erbakan'ın kararlı ve inançlı bir lider olduğunu ifade etti.

Çiller, ''28 Şubat sürecinde birlikte iktidardaydık ve kendisiyle birlikte bu sürece şahitlik yaptık. Bugün yakınlarına, ailesine, Saadet Partisi’nin çok değerli mensuplarına baş sağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun'' dedi.

KUTAN: YENİ BİR DÜZEN KURULSUN
Eski Saadet Partisi Genel Başkanı Recai Kutan da Erbakan'ın herkesin üzerinde, milletin her ferdinin üzerinde emeği bulunan bir büyük olduğunu söyledi.

Erbakan'a Allah'tan rahmet dilediğini belirten Kutan, ''Makamı cennet olsun. Temennim, inşallah onun arzu ettiği, gerek Türkiye'de gerek İslam aleminde, gerekse insanlık aleminde, en güzel gelişmeler olsun, onun her vesileyle müsaade ettiği adil bir dünya düzeni ve yeni bir dünya düzeni kurulsun'' dedi.

AĞAR: BUGÜN DAHA İYİ ANLAŞILDI

Eski bakanlardan Mehmet Ağar da Türkiye'de insanlar hayatını kaybettikten sonra neye tekabül ettiğinin, neyin karşılığı olduğunun daha iyi anlaşıldığını dile getirerek, ''Keşke çok yıllar önceden anlaşılabilseydi ama buna rağmen yaptıklarıyla, yaşadıklarıyla, ortaya koyduklarıyla bugünün Türkiyesine dünyada meydana gelen olaylar karşısında ne ölçüde hizmet ettiği daha iyi anlaşıldı. Bu cenazedeki büyük katılımın, kendisine gösterilen büyük bir saygının altında yatan gerçek de bu olsa gerek. Allah gani gani rahmet eylesin'' diye konuştu.