9 Haziran’da Boğaziçi semti 2240 Sokak 38 numarada İsmail Önaç'ın öldürülmesiyle ilgili soruşturmayı yürüten İzmir Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekibi, evde bulunan bir şehirlerarası otobüs firmasına ait yolcu biletine ilişkin araştırma yaptı.

İstanbul'dan İzmir'e gelen bir kişiye ait olan ve üzerinde yolcu ismi yazmayan biletin alındığı firmaya giden polis, güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyerek, bileti alan kişinin görüntülerine ulaştı.

Polisin aylar süren araştırması sonucu, görüntüdeki kişinin İstanbul Tuzla'da bir tersanede işçi olarak çalışan C.B. olduğu ortaya çıktı.

İstanbul Tuzla'da yakalanan C.B. İzmir'e getirilerek sorgulandı. C.B'nin ifadesinde, İstanbul'dan gelip Önaç'ı öldürdüğünü ve otobüs biletini evde unuttuğunu itiraf ettiği öğrenildi.

Zanlının, bir müzik kanalına kadın arkadaş bulmak için cep telefonu numarasını gönderdiğini, numarayı televizyondan gören Önaç'ın da kendisini aradığını ve arkadaş olduklarını, İstanbul'dan İzmir'e geldiğinde kendisine ilişkiye girme teklifinde bulunan Önaç'ı öldürdüğünü anlattığı bildirildi.

C.B. işlemleri tamamlandıktan sonra adliyeye sevk edilecek.

Boğaziçi semti 2240 Sokak 38 numarada oturan ve birahanede garsonluk yapan İsmail Önaç, 9 Haziran’da evinde boğazı kesilerek öldürülmüş halde bulunmuştu.