Cinayetin arkasından arazi anlaşmazlığı çıktı

Bayrampaşa'da 67 yaşındaki Mukadder Balcı'nın dokuz yerinden bıçaklanarak öldürüldüğü olayın arkasından arsa anlaşmazlığı çıktı.

Anadolu Ajansı 24.02.2010 - 14:41

İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekiplerince 18 Mayıs 2009 tarihinde Bayrampaşa Yıldırım Mahallesi Barboros Hayrettin Paşa Caddesi'ndeki bir evde oğluyla birlikte yaşayan 67 yaşındaki Mukadder Balcı'nın kapısını çalan ve ''Elektrik borcunuz var'' diyen kişilerce faturasını almak üzere gittiği yatak odasında dokuz yerinden bıçaklanarak öldürülmesi olayına ilişkin çalışma başlattı.

Soruşturma kapsamında Balcı'nın, bir süre önce Sarıyer ve Bayrampaşa'da bulunan iki arsasını kat karşılığı müteahhit Osman Y'ye verdiğini, ancak müteahhit tarafından sözleşmede usulsüz değişiklikler yapıldığı için aralarında sorunlar yaşandığını belirleyen polis, Osman Y. ile çevresindeki kişileri teknik ve fiziki takibe aldı.

Polis, gerekli bilgilere ulaştıktan sonra da müteahhit Osman Y'yi Yalova'da, oğlu Cemil Y. ile Mustafa K. ve Barış B'yi de Bayrampaşa'da belirlenen adreslere düzenlenen operasyonla gözaltına aldı.

Bu arada, olay sırasında üst katta gürültüyü duyan Mukadder Balcı'nın oğlu Ali Gülbaş ile üvey kardeşi Zafer Ünal'ın saldırganlara müdahale etmek istedikleri, ancak bir şüphelinin Ünal'ın kolunu ısırdıktan sonra arkadaşlarıyla birlikte kaçtığı anlaşıldı.

Ünal'ın kolundan alınan tükürük ve ısırık izlerinin DNA incelemesinde, şüphelilerden Barış B'ye uyduğu tespit edildi.

Poliste suçunu itiraf eden Barış B'nin, müteahhit Osman Y'nin Mukadder Balcı'yı öldürmesi için ev ve araba vaadinde bulunduğunu, ancak sözünde durmayarak sadece 15 bin lira verdiğini ileri sürdüğü öğrenildi.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan dört kişi, Eyüp Adliyesi’ne sevk edildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...