Cinayetin kraliçesi çizgi romanda

Çizgi Roman Polisiye Klasikleri serisinin üçüncü kitabı iki Agatha Christie klasiği ile devam ediyor: Nil’de Ölüm ve Malikânedeki Esrar.

06.08.2010 - 16:12

Cinayetin kraliçesi çizgi romanda

Yoğun bir ilgiyle karşılanan, Çizgi Roman Polisiye Klasikleri serisinin üçüncü kitabı iki Agatha Christie klasiğine yer veriyor: 'Nil’de Ölüm' ve 'Malikânedeki Esrar'.


Kitabın ilk dedektifi, aslında Mısır’a tatile giden, ama orada Nil’de Ölüm‘ü çözmek zorunda kalan Hercule Poirot. Christie’nin ilk romanı Styles’da okurla buluşan, daha sonraki 50 yıl boyunca “küçük gri hücre”leri sayesinde yaklaşık 100 farklı macerayı çözen Belçikalı dedektif Hercule Poirot.

İkinci hikâye Makilânedeki Esrar‘da ise Scotland Yard’da görevli olan Başmüfettiş Battle yer alıyor. Agatha Christie’nin okurlarına bu kitapla tanıttığı Battle, yazarın beş romanına konuk oluyor.

SEVİN OKYAY ÇEVİRiSİ İLE
Agatha Christie’nin iki kitabı da dilimize polisiye edebiyatın ülkemizdeki en hatırı sayılır isimlerinden Sevin Okyay tarafından kazandırıldı. Yaptığı çalışmalarla, hem okurun yeni yazarlarla tanışmasına hem de türün edebiyat dünyasında daha saygın bir yer edinmesine vesile olan Okyay, NTV Radyo için dokuz yıldır Cinayet Masası’nı hazırlıyor.

Sahne, sinema, televizyon, radyo, sesli kitap ve bilgisayar oyunlarına yıllardır yapılan başarılı uyarlamaların ardından Agatha Christie’nin en meşhur romanları artık çizgi roman olarak da okurların karşısında.

Diğer Çizgi Roman Polisiye Klasikleri SHERLOCK HOLMES BASKERVILLE LANETİ, ŞARK EKSPRESİ’NDE CİNAYET ve GİZLİ DÜŞMAN

Çizgi Roman Dünya ve Polisiye Klasikleri , internet yoluyla ntvyayinlari.com adresinden ve 0212 304 08 92 numaralı çağrı merkezinden indirimli temin edinilebilir.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...