Siirt'in Pervari ilçesinde, cinnet getiren askerin açtığı ateş sonucu şehit olan 3 asker dün toprağa verildi.

Şehitler yapılan cenaze töreninin ardından Diyarbakır'dan hava yoluyla memleketlerine gönderildi.

Şehit jandarma er Mustafa Yelman'ın cenazesi Esentepe Mahallesi'ndeki baba evine götürüldü. Burada helallik alınmasının ardından Antakya Mezarlık Kompleksi'nde tören düzenlendi.

Şehidin babası Yahya ve annesi Selva Yelman ile kardeşleri, tören sırasında tabuta sarılarak gözyaşları döktü.

Cenaze namazının kılınmasının ardından, askerlerin omzunda cenaze aracına taşınan şehit Yelman'ın naaşı, konvoy eşliğinde götürüldüğü Antakya Asri Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Şehit Mustafa Yelman'ın 9 ay önce askere gittiği ve ailesiyle en son pazar günü görüştüğü öğrenildi.

İNTERNET KAFE AÇACAKTI
Jandarma er İlhan Tezer ise memleketi Bingöl'ün Genç ilçesinde düzenlenen törenin ardından gözyaşları arasında toprağa verildi.

Acılı anne Besile Tezer, oğlunun mezar taşına sarılarak Zazaca ağıtlar yaktı. Şehidin annesini kadın askerler teselli etmeye çalıştı.

Şehit er Tezer'in amcası Murat Tezer, olayı televizyondan duyduklarını ifade ederek, yeğenini 20 günlük izninin ardından 4 gün önce birliğine uğurladıklarını söyledi.

Şehit Tezer'in dayısının oğlu Şaban Doğan ise, 20 günlük izni sırasında şehit er ile her akşam internet kafede buluşup konuştuklarını anlatarak, ''Ben pansiyonda kalıyordum. İzinli olduğu süre içinde akşamları kafede oturup konuşuyorduk. Herhangi bir sıkıntısı yoktu, gayet neşeliydi. Askerliği bittikten sonra internet kafe açmayı düşünüyordu. Kimseye zararı yoktu. Çok üzgünüz'' dedi.

İSTANBUL ŞEHİDİNİ UĞURLADI
Acının diğer adresi ise İstanbul'du. Aynı olayda şehit olan jandarma er Kemal Kayar'ın cenazesi, Kayar'ın cenazesi, Atatürk Havalimanı kargo bölümünden ailesi ve yakınları tarafından alınarak, Esenler Menderes Mahallesi'ndeki baba evine götürüldü.

Şehidin evi ile sokağa Türk bayrakları asıldı. Cenazenin getirilmesi sırasında Kayar'ın yakınlarının gözyaşlarını tutamadığı görüldü.

Esenler Belediyesi'nce evin yakınına taziye çadırı kuruldu, bir ambulans da hazır bekletildi.

Şehit Kemal Kayar'ın cenazesi, helallik alınmasının ardından Esenler Son Durak Camisi'ne götürüldü. Kayar'ın ailesi ve yakınları da cenaze aracının arkasından camiye kadar yürüdü.

Şehit Kayar'ın cenazesi, ikindi vakti kılınan cenaze namazının ardından Kemer Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Siirt’in Pervari ilçesindeki Jandarma Karakolu’nda önceki gün meydana gelen olayda cinnet getiren bir asker G3 piyade tüfeğiyle arkadaşlarının üzerine ateş açmıştı. Saldırıda yaralanan 3 asker kaldırıldıkları hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı.