Kestel İlçesi Gölbaşı Köyü’ndeki evinde uyumakta imam O.K.’nin cinsel organı, eşi tarafından mutfakta sakladığı kasap bıçağı ile kesildi. Kopmak üzere olan cinsel organ Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaesi’nde ameliyatla dikildi. Uzun süre yatarak tedavi gören O.K., daha sonra taburcu edilip evine gönderildi. O.K., savcılıkta verdiği ifadede, eşi ile aralarında kıskançlık nedeniyle uzun süreden bu yana tartışmalar olduğunu belirterek şöyle dedi:

"Eşim ile olaydan önce sorunları konuştuk ve anlaştık. Problem kalmamıştı. Gece uyurken cinsel organımı kesti. Acı içerisinde kalktığımda gözlerime inanamadım. Evin duvarları dahi kan olmuştu. Sonra din görevlisi olan komşularımdan yardım isteyip hastaneye geldim. Her ailede böyle sorunlar ve kavgalar olur. Ben üç çocuğumun annesinden şikâyetçi değilim."

Kestel Cumhuriyet Savcılığı, cinsel organının işlevini yapıp yapamayacağı 6 ay sonra belli olacak O.K.’nin, kendisine zarar veren eşinden şikâyetçi olmaması, tutuksuz yargılanan S.K.’nin de kendisini aldatmakla suçladığı eşinden davacı olmaması sonucu çiftin tekrar birlikte yaşamaya başlamasını dikkate alarak kovuşturmaya yer olmadığı kararı vererek sanıklar hakkında dava açılmasına gerek görmedi.

MÜFTÜLÜKTEN KURTULAMADI
Bu arada ilçede ’Çapkın imam’ olarak tanınan O.K. hakkında Bursa Müftülüğü ve Kestel Kaymakamlığı’nın başlattığı soruşturma devam ediyor. Müftülük ve Kaymakamlık, O.K. isimli imamın satın aldığı benzin istasyonunu eşi S.K.’nin üzerine yaptığı iddialarını da araştırıyor.