Cinsel saldırı sanığı Musa Orhan'ın cezası belli oldu

Siirt'te 18 yaşındaki İpek Er'e cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla yargılanan eski Uzman Çavuş Musa Orhan, 10 yıl hapis cezası aldı. Sanık, cezası kesinleşinceye kadar tutuklanmayacak, adli kontrol ve yurt dışına çıkış yasağı uygulanacak.

Haberler - NTV Haber - Anadolu Ajansı 03.12.2021 - 14:55

Cinsel saldırı sanığı Musa Orhan'ın cezası belli oldu

'te 18 yaşındaki İpek Er'e cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla yargılanan eski Jandarma Uzman Çavuş Musa Orhan 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Ceza kesinleşinceye kadar adli kontrol şartı getirilen Musa Orhan tutuklanmayacak.

İpek Er, 7 Temmuz 2020'de Siirt Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurdu.

Uzman Çavuş Musa Orhan'ın kendisine cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla şikayetçi oldu. Olaya ilişkin soruşturma başlatıldı.

Genç kız, 11 gün sonra hayatına son verdi. Gözaltına alınan zanlı önce tutuklandı, sonra avukatının itirazı üzerine tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Siirt Valiliğince açığa alınan Musa Orhan, İçişleri Bakanlığı tarafından da Jandarma Genel Komutanlığı'ndan ihraç edildi.

Tutuksuz yargılanan sanık hakkında, 12 yıldan az olmamak üzere hapis cezası istendi. Son duruşmada savcı, mütalaasını tekrar etti ve ''nitelikli cinsel saldırı'' suçunun sabit olduğu gerekçesiyle sanığın tutuklanmasını talep etti.

CEZASI KESİNLEŞİNCEYE KADAR TUTUKLANMAYACAK

Ancak mahkeme, bu talebi reddetti ve kararını açıkladı. Eski Uzman Çavuş Musa Orhan, 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Sanık cezası kesinleşinceye kadar tutuklanmayacak. Mahkeme, bu süreçte Musa Orhan'a adli kontrol ve yurt dışına çıkış yasağı getirdi.

NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

google-play app-store Huawei App Gallery

Sayfa Yükleniyor...