'Çıplak Gerçek' internetteki ipuçlarında!

Star'ın yeni dizisi 'Çıplak Gerçek'in internet sitesi diziyle eş zamanlı gelişen interaktif yapısıyla izleyiciye yeni bir deneyim yaşatacak.

Haberler 09.07.2012 - 14:12

'Çıplak Gerçek' internetteki ipuçlarında!

'nin 45 dakikalık ilk yerli polisiye draması 'Çıplak Gerçek', dün akşam STAR'da başladı. Star Yapım tarafından hayata geçirilen, yönetmenliğini Ümit Ünal'ın yaptığı dizinin bir başka özelliği de 16 bölümde bitecek olması.

18 yaşındaki Hazal’ın kaybolmasının ardından yaşanan olaylar ve aile içi ilişkiler sorgulandığı dizide, sosyal medya da etkin bir biçimde kullanılıyor. Artık dizilerde görmeye alışık olduğumuz etiket uygulaması ‘Çıplak Gerçek’te de kullanıldı. #hazalnerede etiketiyle kaybolan genç kız hakkında Twitter üzerinden ipuçları toplandı.

Ancak dizinin internet kullanımında getirdiği yenilikler sadece bununla sınırlı değil. Dizinin web sitesi Ciplakgercek.tv diziyle eş zamanlı gelişen interaktif yapısı ile Türk izleyicisine yeni bir deneyim yaşatacak.

İzleyicilerin Facebook üzerinden bağlanacakları Ekstralar bölümü, dizi setini birebir yansıtan interaktif  bir yapıda tasarlandı. Karakol sayfasına giren kullanıcılar  Hazal’ın kişisel bilgisayarını kullanarak her hafta Komiser Zihni tarafından kurtarılan bir dosyayı inceleyecek. Sorgu Odası’nda her bölümde gerçekleşen sorguların kayıtlarına ulaşacaklar. Dizideki kanıt tahtasının aynısını kullanıcının erişimine sunan Kanıt Tahtası sayfasında kanıtları tek tek inceleyip, hepsine yorum yazacaklar. Karakter Analizi sayfasında tüm karakterlere oy vermek ve etiket eklemek mümkün olacak.

İzleyiciler televizyonda yayınlanan her bölümü Ciplakgercek.tv adresinden izleyebilecek. Ayrıca yayınlanmayan ekstra bölümlere sadece yine bu adresten ulaşılacak.

Çıplak Gerçek, her Pazar 22:00’de Star’da.

Sayfa Yükleniyor...