'Çıraklığı hakkıyla yapamayan usta olamaz'

MHP Genel Başkanı Bahçeli, "9 yılda başarılı olamayana bir dönem daha verilmez" dedi.

Anadolu Ajansı 07.05.2011 - 15:31

'Çıraklığı hakkıyla yapamayan usta olamaz'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, çıraklık ve kalfalığı hakkıyla yaşamayanın usta olma şansının olamayacağını ifade ederek, ''O yüzden Sayın Başbakana üçüncü dönem vererek, onu usta yapmaya gerek de yoktur. Çünkü, AK Parti iktidarı bitmiştir, tükenmiştir, yıpranmıştır ve yıkılmıştır. Bu bitişin, yıpranmışlığın, yıkılışın günü ise millet iradesi ile tescil edilecek 12 Haziran'dır'' dedi.

Seçim çalışmaları kapsamında Fatih Seçim Yönetim Merkezinin açılışını yapan Bahçeli, ardından seçim otobüsünün üzerinden halka hitap etti.

Bahçeli, 12 Haziran'da yapılacak seçimlerin millete ve bütün siyasi partilere hayırlı olmasını diledi. Seçimlerin önemine işaret eden Bahçeli, ''Bugün Adalet ve Kalkınma Partisi ile yönetilen ülkemizde çok ciddi ekonomik ve sosyal sorunlar bulunmaktadır. Türkiye her yönüyle tahrip edilmiştir, sorunlar çözümsüzlüğe itilmiştir, çürümeye ve çöküşe sürüklenmiştir. Türkiye'nin bundan kurtulması lazım. Bu gidişatın sonu yoktur'' diye konuştu.

Seçimlerin yüksek bir katılımla yapılması gerektiğini vurgulayan Bahçeli, herkesin sandığa gitmesinin ülke ve milletin geleceği açısından büyük önem taşıdığını kaydetti. Devlet Bahçeli, Türkiye'nin karşı karşıya kaldığı anarşi ve terör boyutu dikkate alındığında, seçimlerin sağlıklı ve güvenli bir ortamda yapılması sorumluluğunun siyasi iktidara ait olduğunu söyledi.

AK Parti'nin görevde bulunduğu 9 yıllık sürede başarılı olamadığını savunan Bahçeli, şöyle devam etti:

''Çıraklık ve kalfalığı hakkıyla yaşamayanın usta olma şansı zaten yoktur. O yüzden Sayın Başbakana üçüncü dönem vererek onu usta yapmaya gerek de yoktur. Çünkü, AK Parti iktidarı bitmiştir, tükenmiştir, yıpranmıştır ve yıkılmıştır. Bu bitişin, yıpranmışlığın, yıkılışın günü ise millet iradesi ile tescil edilecek 12 Haziran'dır.''

MHP Lideri Bahçeli, işsizlik ve yoksulluğa da değinerek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

''İşsizlik ve yoksulluk devam ederken, diğer taraftan haksız kazanca dayalı, ganimetler peşinde koşan ve rant ekonomisiyle beslenen siyasi iktidarın işbirlikçileri, yakınları ve hanedanları var. Çok az bir yönetim grubu, Türkiye'de son yıllarda 36 milyarder yetiştirmiş. Bunlar dün neydi ki şimdi milyarder olmuşlar? Bu özelleştirmelerle, ihalelerle, TOKİ'lerle, arazi paylaşımıyla beslenen bir azınlık grup ve bu azınlık grup şu an iktidarın etrafındaki insanlardır.''

Devlet Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ''istikrar sürsün'' sözüne atıfta bulunarak, ''İstikrarı sürdürme değil, haksız kazançla beslenmenin devamını sen istiyorsun'' dedi.

''HELALİNİZ VE HAKKINIZ OLANI ALIN, GETİRENE DE VURUN TOKADI GİTSİN''
Yardım paketlerine işaret eden Bahçeli, ''Bu paket sizin hakkınızdır, helalinizdir. Milletin vergisiyle oluşan, devletin gelir kaynakları olarak şekillenen Sosyal Yardımlaşma Fonu adına kullanılan bu imkanlar, AK Parti'nin size sunduğu imkanlar değildir. İktidar kim olsa bunu yapmak durumundadır. Soysal devletin gereği budur. Bunun için paketle gelen sizin hakkınızdır, helalinizdir. Helaliniz ve hakkınız olanı alın, getirene de vurun tokadı gitsin'' şeklinde konuştu.

Yüksek Seçim Kurulunun oy pusulası ihalesini iptal ederek, yenilemesi konusuna da değinen Bahçeli, şöyle dedi:

''11 milyon TL'ye seçim pusulasının ilk ihalesi yapılıyor. Sonra bu yüksek görülüyor ve 1 milyon TL'nin altına düşen bir ihaleye rıza gösteriliyor. Allah'tan korkmaz insanlar, 9 milyon TL'yi nasıl götürüyorsun, bu nasıl bir adalet, nerede bu müfettişler, nerede bu savcılar?''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...