Ciwan Haco o düetinin hikayesini anlattı

Canlı yayında NTV'nin konuğu olan Ciwan Haco, Hülya Avşar'la olan düetini ve yeni albümü Veger'i anlattı.

28.02.2012 - 23:29

Ciwan Haco o düetinin hikayesini anlattı

'Veger' albümüyle uzun bir aradan sonra geri dönen Ciwan Haco, Oğuz Haksever’in sunduğu 'Bugün/Yarın' programının konuğu oldu.

Tercümanı aracılığıyla Oğuz Haksever'in sorularını yanıtlayan Ciwan Haco, canlı yayında müziğe dönüşünü ve Hülya Avşar'la yaptıkları düeti anlattı.

Veger albümünün çocukluğunda dinlediği türkülerden oluştuğunu söyleyen Ciwan Haco, şarkı sözlerinin bir çoğunun kız kardeşi Dilber'e ait olduğunu kaydetti.

'SURİYELİDEN ÇOK ALMANIM'
Suriye'de yaşanan olayların çok acı olduğunu dile getiren Suriye asıllı sanatçı, "O ülkedeyken özgür hissetmiyorsan kendini, güvenli hissetmiyorsan, o ülkeyi kendi ülken gibi hissetmiyorsun. Ben kendimi Suriyeli'den çok Alman gibi hissediyorum. Çünkü Almanya benim güvenliğimi sağladı, özgürlüğümü verdi."  

"KÜRT SORUNU ÇÖZÜLMELİ'
Batman'a 2003 yılında konser için geldiğinde Kürt meselesiyle ilgili olumlu gelişmeler gördüğünü söyleyen Ciwan Haco, son dönemde ise bazı tatsız olayların gerçekleştiğini dile getirdi. Haco, "Olumlu gelişmeler görüyorum, Türkiye Kürt sorununu çözmeye mecburdur" dedi.

Program Ciwan Haco'nun son albümünde Kürtçe seslendirdiği Neşet Ertaş'ın "Tatlı dile güler yüze doyulur mu?" şarkısıyla son buldu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...