Cizre'de 1 üsteğmen şehit oldu

Şırnak'ta sokağa çıkma yasağının sürdüğü Cizre ilçesinde çıkan çatışmada üsteğmen Uğur Taşçı şehit oldu.

NTV Haber - DHA 23.01.2016 - 17:36

Cizre'de 1 üsteğmen şehit oldu

Cizre'de 14 Aralık'ta hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması ve PKK'lıların etkisiz hale getirilmesi için sokağa çıkma yasağı devam ederken, çatışmalar devam ediyor.

İlçenin Dağkapı Mahallesi'nde sürdürülen operasyonlar sırasında teröristlerle güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı. Çatışmada  üsteğmen bordo bereli üsteğmen Uğur Taşçı şehit oldu. İlçede çatışmalar devam ederken, sık sık silah sesleri yükseldi.

GENELKURMAY'DAN AÇIKLAMA

Genelkurmay Başkanlığı'nın üsteğmenin şehit olmasıyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

"23 Ocak 2016 tarihinde Şırnak ili Cizre ilçesinde devam eden operasyonlar esnasında, bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce yapılan silahlı saldırı sonucu bir kahraman silah arkadaşımız ağır yaralanmış, kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak saat 16.20'de şehit olmuştur. Bugünkü operasyonlar esnasında şu an itibariyle yedi bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiş olup operasyonlara devam edilmektedir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırılarda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, şehidimizin değerli ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır temenni ediyoruz. Kamuoyuna saygı ile duyurulur."  

EŞİNİN ŞEHİT OLDUĞUNU TATİLDE ÖĞRENDİ 

Samsun’un İlkadım İlçesi'nde bulunan Bahçelievler Mahallesi'nde okulların yarıyıl tatiline girmesinin ardından babası emekli polis memuru Mahmut Davulcu’nun evinde acı haberi alan Esra Taşçı ve aile yakınları gözyaşlarına boğulurken, 5 aylık evli olan çiftin Ankara’da yaşadığı bordo bereli şehit Üsteğmen Uğur Taşçı’nın cenazesinin ise İstanbul’a götürüleceği öğrenildi.

BABA OCAĞINA ATEŞ DÜŞTÜ

Taşçı'nın Sarıyer'deki baba ocağına ateş düştü. Haberi akşam saatlerinde eve gelen görevli askerler verdi. Baba Mehmet Taşçı'nın üzgün olduğu gözlenirken, haberi alan akrabaları ve komşuları şehit evine akın etti.

Sokağa ve eve Türk bayrağı asılırken, Sarıyer Belediyesi tarafından taziye çadırı kuruldu.

Öte yandan kapı önünde tedbir amaçlı bir ambulans bekletildi.

Sayfa Yükleniyor...