Cizre'de canlı bomba operasyonu: 2 ölü

Şırnak'ın Cizre ilçesinde Dağkapı mahallesinde ihbar üzerine bir eve baskın düzenleyen güvenlik güçleri ile eylem hazırlığında oldukları belirtilen PKK'lılar arasında çıkan çatışmada canlı bomba oldukları değerlendirilen 2 kişi öldü.

DHA 11.10.2016 - 14:11 | Son Güncelleme : 11.10.2016 - 14:12

Cizre'de canlı bomba operasyonu: 2 ölü

Olay ile ilgili 5 kişi gözalıtına alındı.

Cizre ilçesi Dağkapı mahallesi Arıkan sokakta ihbar üzerine bugün sabah saat 06.30 sıralarında bir eve güvenlik güçleri tarafından baskın düzenlendi.

Güvenlik güçlerinin, "Teslim ol" çağrısına silah ile karşılık verilmesi üzerine çıkan çatışma yaklaşık 2 saat sürerken, çatışmadan sonra eylem hazırlığında olduğu ve canlı bomba oldukları değerlendirilen 2 kişi öldürüldü.

Çatışmadan sonra eve giren güvenlik güçleri ölen 2 kişinin cenazesini Cizre Devlet Hastanesi morguna kaldırırken, olay ile ilgili 5 kişinin de gözaltına alınarak ilçe emniyet müdürlüğüne götürüldüğü belirtildi.

Yetkililer, çatışmada ölü ele geçen 2 kişinin eylem hazırlığında olan canlı bomba olduğunun değerlendirildiğini, çatışma esnasında mı öldükleri yoksa üzerlerindeki patlayıcıları mı patlatarak öldüklerinin otopsi sonucu ortaya çıkacağını söyledi.

Sayfa Yükleniyor...