Cizre'de sokağa çıkma yasağı sürüyor

Şırnak'ın Cizre ilçesinde cuma günü başlayan sokağa çıkma yasağı sürüyor. İlçede güvenlik güçleri ile PKK'lı gruplar arasında yer yer çatışma yaşanıyor.

Haberler - Anadolu Ajansı 05.09.2015 - 22:45

Cizre'de sokağa çıkma yasağı sürüyor

Cizre'de, hendek kazılan mahallelere yönelik operasyonlarda çatışma çıktı. PKK'lılar ilçedeki bazı bölgelere el yapımı patlayıcılar koydu, hendekler kazıp, barikatlar kurdu. Ardından Şırnak Valiliği sokağa çıkma yasağı ilan etti. Kararın can ve mal güvenliğinin sağlanması amacıyla alındığı belirtildi. İlçeye giriş çıkışlar durduruldu

Sabaha karşı güvenlik güçleri belirlenen mahallelere operasyon başlattı. Polis ve askere zaman zaman uzun namlulu silahlarla ateş açıldı, çatışma çıktı. Cizre Belediyesi Eş Başkanı Leyla İmret, çatışmalarda iki kişinin öldüğünü belirtti. HDP'li bazı milletvekiileri de ilçeye gitmek istedi. Ancak çatışmalar sürdüğü için heyetin girişine izin verilmedi.

İlçede telefon ve internet erişimi de sağlanamıyor. Cizre İlçesi'nden geçen uluslararası İpek Yolu da sokağa çıkma yasağı ve operasyonlar nedeniyle ulaşıma kapandı. Araç kuyruğu 30 kilometreye kadar uzadı.

Sayfa Yükleniyor...